Czy najnowszy film o Ferrari stanie się kinowym hitem?

Czy najnowszy film o Ferrari stanie się kinowym hitem?
Autor Hubert Tomaszewski
Hubert Tomaszewski02.12.2023 | 4 min.

Ferrari film opowiada o najtrudniejszym okresie w życiu legendarnego producenta samochodów Enzo Ferrari. Jego firma znajduje się na skraju bankructwa, a małżeństwo przechodzi kryzys po stracie jedynego syna. Czy udział w niebezpiecznym wyścigu Mille Miglia pozwoli Enzo uratować interesy i rodzinę?

Kluczowe wnioski:

 • Film łączy wątki sportowe z osobistymi perypetiami głównego bohatera.
 • W roli Enzo Ferrari wystąpił utalentowany Adam Driver.
 • Obraz został doceniony przez krytyków i otrzymał już 3 nominacje.
 • Polska premiera filmu odbędzie się pod koniec grudnia 2023 roku.
 • Fani motoryzacji i kina biograficznego powinni być zadowoleni.

Czy nowy film z Adamem Driverem w roli Enzo Ferrari'ego zostanie kinowym hitem?

Wielbiciele kina biograficznego z pewnością czekają z niecierpliwością na premierę nowego filmu o legendarnej postaci motoryzacji - Enzo Ferrari. W tę ikoniczną rolę wcielił się utalentowany aktor Adam Driver.

Film opowiada o najtrudniejszym okresie w życiu włoskiego producenta luksusowych samochodów. Choć jego marka odnosiła sukcesy sportowe, to prywatnie groziło mu bankructwo firmy i kryzys małżeński.

Reżyser Michael Mann znany jest z takich hitów jak "Gorączka" i "Ostatni z Mohikan" i ma ogromne doświadczenie w realizacji widowiskowych produkcji. Scenariusz powstał przy współpracy z Troyem Kennedy-Martinem. Film został doceniony przez krytyków i aktualnie ma na koncie 3 prestiżowe nominacje do nagród.

Niecodzienna atmosfera lat 50. XX wieku

Akcja filmu rozgrywa się w 1957 roku. Twórcy oddają atmosferę niespokojnych powojennych czasów, które były okresem dynamicznych zmian w branży motoryzacyjnej.

Na pierwszy rzut oka produkcja jawi się jako interesująca podróż do przeszłości, co powinno przyciągnąć starsze pokolenie widzów. Natomiast młodsi fani motoryzacji będą zachwyceni ujęciami kultowych, historycznych modeli samochodów.

Jakie wyzwania stoją przed Firmą Ferrari w 1957 roku w biograficznym dramacie?

W filmie Michaela Manna fabryka Ferrari'ego balansuje na skraju bankructwa. Groźba utraty firmy to nie jedyne wyzwanie, z jakim boryka się główny bohater.

Na rodzinnym życiu Enzo ciąży śmierć syna. Jego związek z żoną przechodzi poważny kryzys. Dodatkowo walczy o oficjalne uznanie syna ze związku pozamałżeńskiego.

Aby uratować firmę, Ferrari decyduje się zaryzykować wszystko. Bierze udział w niezwykle trudnym, długodystansowym wyścigu Mille Miglia.

Zwycięstwo to jedyne wyjście, by uniknąć utraty fabryki, którą Ferrari budował latami.

Groźny rajd przez Włochy

Mille Miglia to prawdziwe sportowe wyzwanie - liczy sobie ponad 1500 kilometrów i prowadzi przez całe Włochy. Śmiertelnie niebezpieczny rajd wymagał niebywałych umiejętności kierowców.

Ferrari musi wygrać, bo tylko dzięki zwycięskiej nagrodzie będzie mógł spłacić długi i ocalić swój biznes. Film dostępny na Zalukaj CC

Mille Migliaponad 1500 km
Liczba krajów1 (Włochy)

Czy małżeństwo Enzo Ferrari'ego i Laury da się uratować po stracie syna?

Śmierć syna Dino okazała się tragicznym ciosem dla relacji Enzo Ferrari'ego z żoną Laurą. W tej roli wystąpiła utalentowana aktorka Penelope Cruz.

Małżonkowie mierzą się z traumą po stracie jedynego dziecka. Laura czuje żal do męża, że poświęcał jej za mało czasu na rzecz wyścigów i prowadzenia firmy.

Czy uda im się wrócić do siebie po 10 latach burzliwego związku? Czy wspólne nieszczęście połączy na nowo ich relację? Odpowiedź na te pytania przyniesie seans filmu.

Druga szansa z nową partnerką?

Ferrari szuka pocieszenia w ramionach kochanki Liny Lardi. Z ich związku rodzi się nieślubny syn Piero, o którego prawa stara się główny bohater.

Czy romans z Lina okaże się nowym rozdziałem w jego życiu? A może to tylko chwilowa ucieczka od problemów małżeńskich z Laurą?

Czy zwycięstwo Enzo Ferrari'ego w Mille Miglia ocali jego firmę przed bankructwem?

Czy najnowszy film o Ferrari stanie się kinowym hitem?

Końcowe sceny filmu z pewnością dostarczą widzom wielu emocji. Ostatni etap Mille Miglia zdecyduje o być albo nie być firmy Ferrari'ego.

Ryzykowna jazda na granicy możliwości przyniesie zwycięstwo lub całkowitą klęskę, która pozbawi Enzo dorobku całego życia.

Będzie musiał wykazać się niezwykłymi zdolnościami kierowcy rajdowego, by pokonać rywali w tym niebezpiecznym wyścigu.

 • Stawka w grze jest bardzo wysoka - losy firmy i rodziny Ferrari'ego.
 • Wielkie emocje gwarantowane. Finałowy pościg zapiera dech w piersiach.

Najczęściej zadawane pytania

Polska premiera kinowa filmu o Enzo Ferrari zaplanowana jest na 29 grudnia 2023 roku. Wcześniej, 31 sierpnia 2023 roku, obraz miał swoją światową premierę. Polscy widzowie będą zatem musieli poczekać ponad 3 miesiące od premiery globalnej.

Główną rolę słynnego producenta samochodów Enzo Ferrari zagrał amerykański aktor Adam Driver. W jego filmografii znajdziemy takie tytuły jak "Gwiezdne Wojny", "Historia małżeńska" czy "Dom Gucci".

Fabuła filmu skupia się na najtrudniejszym okresie w życiu Enzo Ferrari. Jego fabryka stoi na skraju bankructwa, a małżeństwo z żoną Laurą przechodzi kryzys. Ferrari bierze udział w rajdzie Mille Miglia, licząc że zwycięstwo pomoże uratować firmę.

Główną lokacją jest rodzinne miasto Enzo Ferrari - Modena w północnych Włoszech, gdzie mieści się jego fabryka. Istotną część akcji stanowi również włoski wyścig Mille Miglia, biegnący przez spektakularne plenery Włoch.

Film posiada atuty takie jak znakomita obsada, emocjonująca historia prawdziwej postaci i widowiskowe sceny wyścigów samochodowych. Ma więc spore szanse zainteresować szeroką publiczność i odnieść komercyjny sukces.

5 Podobnych Artykułów:

 1. Odkryj Piękno Jury Krakowsko-Częstochowskiej: Ciekawe atrakcje, Praktyczne wskazówki, i Najlepsze Trasy
 2. Niezwykły redyk na Buczu - niesamowite zdjęcia z Górek Wielkich
 3. Bielska scena kabaretowa: Krzysztof Daukszewicz w programie Sposób na przetrwanie w Chybiu
 4. Zwiedź Muzeum Gazownictwa w Zabrzu
 5. Ta wiadomość zmieni twoje życie: Niezwykła oferta w Kolejach Śląskich
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Hubert Tomaszewski
Hubert Tomaszewski

Interesuję się dziejami Górnego Śląska. Na blogu przedstawiam zabytki, opowiadam legendy i prezentuję ludowe stroje. Dzielę się pasją do industrialnej architektury i nowoczesnych technologii. Opowiadam o potrawach kuchni śląskiej i tutejszym folklorze. Polecam trasy rowerowe i piesze poBeskidach. Jestem dumny z gospodarczych osiągnięć regionu.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły