XVIII Festiwal Śląskie Smaki w Tarnowskich Górach: Pokażemy datę krótko

XVIII Festiwal Śląskie Smaki w Tarnowskich Górach: Pokażemy datę krótko
Autor Damian Zakrzewski
Damian Zakrzewski8 grudnia 2023 | 5 min

Festiwal Śląskie Smaki to wyjątkowe święto kuchni regionalnej, które odbędzie się już po raz osiemnasty. W 2024 roku impreza powróci do Tarnowskich Gór, gdzie 2 czerwca będzie można skosztować specjałów kuchni śląskiej, beskidzkiej i jurajskiej.

Kluczowe wnioski:
  • Uczestnicy festiwalu powalczą o Złoty Fartuch w konkursie kulinarnym.
  • Lokalni restauratorzy zadbają o smaczne jedzenie dla gości wydarzenia.
  • Oprócz potraw, na festiwalu nie zabraknie atrakcji artystycznych i rozrywkowych.
  • Impreza promuje kuchnię regionalną i lokalne produkty spożywcze.
  • Festiwal Śląskie Smaki to nagradzany produkt turystyczny województwa śląskiego.

Znamy datę kolejnej edycji festiwalu

Już po raz osiemnasty odbędzie się Festiwal Śląskie Smaki. Tym razem, 2 czerwca 2024 roku, impreza powróci do Tarnowskich Gór. To doskonała okazja, by poznać kuchnię regionalną województwa śląskiego.

Festiwal organizowany jest przez Śląską Organizację Turystyczną od 2006 roku. Jego celem jest promocja specjałów kuchni śląskiej, beskidzkiej i jurajskiej oraz podtrzymywanie związanych z nią tradycji.

W 2024 roku współorganizatorem wydarzenia będzie Miasto Tarnowskie Góry. Adam Wawoczny, prezes ŚOT, zwraca uwagę, że mimo tradycyjnego charakteru, kuchnia regionu wpisuje się w aktualne trendy żywieniowe i styl życia slow.

Uczestnicy i atrakcje

W konkursie kulinarnym powalczą amatorzy, szkoły gastronomiczne oraz profesjonaliści. Nagrodą będzie Złoty, Srebrny lub Brązowy Fartuch. Restauracje ze Szlaku Kulinarnego „Śląskie Smaki” zadbają o smaczne dania, a Food Truck o przekąski.

Oprócz regionalnych potraw, na festiwalu nie zabraknie pokazów kulinarnych, Bitwy Smaków i bogatego programu artystycznego. Będzie można spróbować dań kuchni beskidzkiej i jurajskiej oraz lokalnych produktów.

Uczestnicy powalczą o Złoty Fartuch

Jedną z głównych atrakcji Festiwalu Śląskie Smaki będzie konkurs dla kucharzy amatorów i profesjonalistów. Jego uczestnicy powalczą o prestiżowe nagrody.

Złoty, Srebrny lub Brązowy Fartuch będzie wyróżnieniem dla zwycięzców Konkursu Kulinarnego.

Przewidziane są oddzielne kategorie dla amatorów, szkół gastronomicznych oraz profesjonalnych kucharzy. Każdy będzie mógł zaprezentować swoje umiejętności i spróbować zdobyć jedną z nagród.

Rywalizacja zapowiada się niezwykle ciekawie. Kucharze będą musieli wykazać się znajomością lokalnych składników, pomysłowością i talentem w przygotowaniu smacznych dań. A jurorzy nie dadzą im nic za darmo!

Z pewnością konkurs przyciągnie wielu utalentowanych uczestników i stworzy świetną atmosferę na festiwalu. Publiczność będzie mogła podziwiać ich pracę i skosztować efektów.

Czytaj więcej: Odkryj uroki wypoczynku nad Jeziorem Goczałkowickim

Restauratorzy zadbają o sytość gości

XVIII Festiwal Śląskie Smaki to nie tylko konkursy i występy. To przede wszystkim okazja do skosztowania regionalnej kuchni przygotowanej przez najlepszych kucharzy.

O smaczne dania dla uczestników festiwalu zadbają restauracje ze Szlaku Kulinarnego „Śląskie Smaki”. W ich menu nie zabraknie tradycyjnych regionalnych specjałów, jak śląskie niebo w gębie czy modro kapusta. Będą też dania kuchni beskidzkiej i jurajskiej.

Śląskie niebo w gębie Modro kapusta
Kwaśnica Kołocz śląski

Specjalny Food Truck „Śląskie Smaki” zadba z kolei o przekąski w przerwach między występami. Jego oferta składać się będzie z regionalnych wędlin, serów i pieczywa.

Dzięki zaangażowaniu lokalnych restauratorów, żaden z gości Festiwalu Śląskie Smaki nie będzie głodny. Będzie można do woli raczyć się regionalnymi specjałami w przerwach między atrakcjami.

Bogaty program artystyczny i kulinarny

XVIII Festiwal Śląskie Smaki w Tarnowskich Górach: Pokażemy datę krótko

Oprócz konkursów i dań regionalnej kuchni, organizatorzy przygotowali bogaty program artystyczny. Na festiwalu wystąpi m.in. Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”, będzie można wziąć udział w pokazach i warsztatach kulinarnych, a także skosztować potraw prosto od regionalnych producentów.

Jedną z atrakcji będzie emocjonująca Bitwa Smaków. W tym kulinarno-rozrywkowym show zmierzą się drużyny amatorów i profesjonalistów. Zadaniem uczestników będzie jak najszybsze przygotowanie smacznych dań z niespodziewanych składników.

Bogaty program sprawi, że każdy znajdzie coś dla siebie. Można będzie skupić się na regionalnej kuchni lub skorzystać z atrakcji rozrywkowych. Jedno jest pewne - nudzić się nie będzie nikt.

XVIII Festiwal Śląskie Smaki zapowiada się jako wyjątkowe święto. Z pewnością zgromadzi fanów kuchni regionalnej i zapewni niezapomniane wrażenia wszystkim gościom.

Podsumowanie

W moim artykule opisałem XVIII Festiwal Śląskie Smaki, który odbędzie się 2 czerwca 2024 roku w Tarnowskich Górach. Jest to cykliczna impreza promująca kuchnię regionalną województwa śląskiego. Przedstawiłem program festiwalu, atrakcje dla gości oraz konkurs dla kucharzy o Złoty Fartuch.

Zwróciłem uwagę, że oprócz dań kuchni śląskiej, beskidzkiej i jurajskiej, na festiwalu nie zabraknie rozrywki. Odbędą się pokazy kulinarne, wystąpi ZPiT Śląsk, a restauratorzy z Szlaku Kulinarnego „Śląskie Smaki” zadbają o smaczne jedzenie.

Szczegółowo opisałem konkurs dla kucharzy amatorów i profesjonalistów o Złoty, Srebrny lub Brązowy Fartuch. Zaprezentowałem też atrakcje kulinarno-artystyczne, które sprawią, że na nudę nie będzie miejsca.

Mam nadzieję, że artykuł zachęcił Cię do odwiedzenia tego niezwykłego festiwalu pełnego regionalnych smaków i atrakcji. Ja na pewno tam będę!

Najczęstsze pytania

XVIII Festiwal Śląskie Smaki odbędzie się 2 czerwca 2024 roku w Tarnowskich Górach na terenie amfiteatru przy ul. Boboli.

Bilety na Festiwal Śląskie Smaki można kupić online na stronie Śląskiej Organizacji Turystycznej lub bezpośrednio w dniu imprezy w kasie festiwalowej. Ich cena to 60 zł (normalny) i 40 zł (ulgowy).

Podczas Festiwalu Śląskie Smaki będzie można wziąć udział w Konkursie Kulinarnym lub skosztować regionalnych dań, obejrzeć pokazy i występy, m.in. ZPiT Śląsk. Nie zabraknie atrakcji, zapowiada się niezapomniana zabawa.

Posiłki dla uczestników festiwalu przygotują restauracje ze Szlaku Kulinarnego „Śląskie Smaki” oraz specjalny Food Truck z regionalnymi przekąskami.

Tak, festiwal ma charakter rodzinny. Dzieci do lat 12 pod opieką rodzica nie płacą za bilet. Organizatorzy zapewniają atrakcje i animacje także dla najmłodszych uczestników.

5 Podobnych Artykułów

  1. Odkryj Piękno Jury Krakowsko-Częstochowskiej: Ciekawe atrakcje, Praktyczne wskazówki, i Najlepsze Trasy
  2. 8 filmowych lokacji na Śląsku, które cię zaskoczą
  3. Niezwykły redyk na Buczu - niesamowite zdjęcia z Górek Wielkich
  4. Bielska scena kabaretowa: Krzysztof Daukszewicz w programie Sposób na przetrwanie w Chybiu
  5. Korzenie, które definiują: Wpływ przeszłości na teraźniejszość
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Damian Zakrzewski
Damian Zakrzewski

Hej, jestem Damian, i cieszę się, że możemy razem odkrywać uroki i tajemnice naszego pięknego Śląska. Tutaj na blogu skupiam się na tematyce regionalnej, ponieważ jestem dumny z naszych tradycji, historii i pięknych zakątków. 

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły