14.10 Browar Obywatelski. Siudmak. Kosmogonie w Tichauer Art Gallery - Wystawa sztuki w Tichauer Art Gallery

14.10 Browar Obywatelski. Siudmak. Kosmogonie w Tichauer Art Gallery - Wystawa sztuki w Tichauer Art Gallery
Autor Dominika Wiśniewska
Dominika Wiśniewska17.12.2023 | 7 min.

Zapraszamy na wyjątkową wystawę "Siudmak. Kosmogonie" w Tichauer Art Gallery w Browarze Obywatelskim. Artysta Wojciech Siudmak jest niezwykle wrażliwy na piękno i tworzy malarstwo pełne symboliki. Jego surrealne obrazy są niezwykle harmonijne. Inspiruje się sztuką dawnych mistrzów i fotografiami kosmosu. Wystawa to świetna okazja, by poszybować do gwiazd i przekroczyć granice wyobraźni!

Zapraszamy na wystawę Siudmaka

Browar Obywatelski oraz Tichauer Art Gallery mają przyjemność zaprosić wszystkich miłośników sztuki na wyjątkową wystawę prac Wojciecha Siudmaka zatytułowaną "Siudmak. Kosmogonie". Ekspozycja prezentować będzie ponadczasowe malarstwo artysty, który jak mało kto potrafi przenieść widza w odległe zakątki swojej kosmicznej wyobraźni.

Podziwiać będzie można fantastyczne dzieła, które z pozoru wydają się nierealne, a z drugiej strony pobudzają nasze zmysły i pozwalają oderwać się od szarej rzeczywistości. Te niezwykłe obrazy, niczym okna w inny wymiar, wciągają swą tajemniczą atmosferą i magicznym klimatem. Nie sposób oderwać od nich wzroku!

Symbolika i emocje

Twórczość Siudmaka to przede wszystkim malarstwo symboliczne, wypełnione głębokimi emocjami i przemyśleniami. Każdy obraz opowiada inną historię i pobudza wyobraźnię widza. Artysta łączy w swoich pracach elementy fantastyczne z realistycznymi, tworząc niezwykłe połączenia i zestawienia.

Wnętrza kosmicznych okrętów przeplatają się tu z krajobrazami obcych planet. Tajemnicze postacie spotykają dziwne stworzenia w niesamowitych sceneriach niczym z kosmicznej baśni. Każdy szczegół ma swoją wymowę. Każdy fragment układa się w spójną całość.

Wyjątkowe malarstwo pełne symboliki

Malarstwo Wojciecha Siudmaka wyróżnia się niezwykłą dbałością o detale i perfekcyjnym oddaniem najdrobniejszych elementów. Artysta tworzy swoje prace z wielką starannością, wiernością i precyzją, nie pozostawiając nic przypadkowi. Efektem tego są niezwykle realistyczne, wręcz fotorealistyczne dzieła.

Mimo iż inspiracji Siudmak czerpie z kosmosu, mitologii czy baśni, jego prace wydają się dziwnie znajome i prawdziwe. Patrząc na te obrazy, łatwo poczuć się jakbyśmy byli ich częścią. Z łatwością można sobie wyobrazić spacer po obcych planetach czy odwiedziny na pokładzie fantastycznego statku kosmicznego.

Inspirowany mistrzami i naturą

Tworząc swoje arcydzieła pełne symboliki, Siudmak inspiruje się wieloma źródłami - od dawnych mistrzów malarstwa, przez naturę, po zdjęcia kosmosu. Nie brakuje tu również inspiracji muzyką poważną, literaturą czy architekturą.

Wszystkie te elementy artysta łączy ze sobą w spójną całość, tworząc zupełnie nową jakość. Jego prace są bardzo charakterystyczne i rozpoznawalne. Mają w sobie "to coś", czego nie sposób nie docenić.

Czytaj więcej: 200 lat Kopalni Katowice – Nowa wystawa czasowa w Muzeum Śląskim

Wystawa w Browarze Obywatelskim

Wyjątkowa wystawa "Siudmak. Kosmogonie" prezentowana będzie w Tichauer Art Gallery znajdującej się w browarze Obywatelskim przy ulicy Browarowej 21 w Tychach. Ekspozycję będzie można podziwiać w godzinach 12:00 - 20:00 od 14 października 2023 roku do 3 marca 2024 roku.

Uroczysty wernisaż zaplanowany jest na 20 października o godzinie 18:00. Wezmą w nim udział patroni wydarzenia, między innymi Śląski Klub Fantastyki, Nowa Fantastyka czy Opera Śląska.

Bilety na wystawę można już zakupić online lub bezpośrednio w kasie galerii. Zapraszamy serdecznie!

Termin wystawy 14.10.2023 - 03.03.2024
Godziny otwarcia 12:00 - 20:00
Bilety Online lub w kasie galerii

Artysta niezwykle wrażliwy na piękno

14.10 Browar Obywatelski. Siudmak. Kosmogonie w Tichauer Art Gallery - Wystawa sztuki w Tichauer Art Gallery

Wojciech Siudmak to artysta w pełni oddany sztuce, niezwykle wrażliwy na piękno i estetykę. Już we wczesnej młodości interesował się malarstwem, rzeźbą i grafiką. Swoją przygodę ze sztuką zaczynał od realizmu i hiperrealizmu.

Z czasem w jego twórczości pojawiły się elementy fantastyczne i symboliczne, a on sam zaczął się skupiać na malarstwie surrealistycznym. Efektem tego były niezwykłe, ponadczasowe dzieła, które możemy podziwiać do dziś.

Sztuka powinna burzyć mury obojętności i budzić emocje - mówi artysta.

Tworząc swoje prace, Siudmak koncentruje się na przekazie i oddziaływaniu sztuki na odbiorców. Pragnie przede wszystkim wzbudzać w widzach pozytywne emocje i budzić w nich zachwyt nad pięknem.

Twórczość pełna humanizmu

Choć inspiracji Wojciech Siudmak szuka w otchłaniach kosmosu, mitologii czy baśniach, to w swoich dziełach przede wszystkim stawia na humanizm. Jego prace są pełne ciepła, optymizmu i wiary w człowieka.

Przewija się w nich motyw przyjaźni, miłości czy tęsknoty za przygodą. Nie brakuje i elementów społecznej krytyki oraz refleksji na temat ludzkiej egzystencji. Jednak finalnym przesłaniem zawsze jest wiara w moc dobra i nadzieja na lepsze jutro.

  • Poszukiwanie sensu życia
  • Wiara w dobro
  • Optymizm i nadzieja

Te uniwersalne wartości sprawiają, że sztuka Siudmaka jest ponadczasowa i bliska ludziom bez względu na epokę. Prace artysty poruszają wyobraźnię i pobudzają do myślenia, ale też dodają wiary w siebie i motywują do działania.

Inspiracja i pasja

Wojciech Siudmak jest prawdziwą inspiracją dla innych artystów - zarówno twórców sztuk wizualnych, jak i pisarzy, reżyserów czy muzyków. Jego dzieła zachwycają i motywują do poszukiwania własnej drogi artystycznej.

Sam artysta z humorem podkreśla, że jest upartym optymistą i wierzy, iż wszelkie przejawy zła są tylko przejściowe. Być może to właśnie owa wiara w triumf dobra dodaje jego pracom tak pozytywnego ładunku.

Wernisaż z udziałem patronów

Uroczysty wernisaż wystawy “Siudmak. Kosmogonie” zaplanowany jest na 20 października 2023 roku o godzinie 18:00. Wezmą w nim udział patroni wydarzenia - Opera Śląska, Śląski Klub Fantastyki, Nowa Fantastyka czy Wernisażeria.

Obecni będą również przedstawiciele lokalnych władz, dziennikarze oraz zaproszeni goście. Nie zabraknie oczywiście samego artysty - Wojciecha Siudmaka, który osobiście oprowadzi uczestników po wystawie i opowie o swoich pracach.

Będzie to znakomita okazja do spotkania z tym wybitnym twórcą, porozmawiania z nim o sztuce i procesie twórczym. Z pewnością wernisaż na długo pozostanie w pamięci wszystkich obecnych!

Podsumowanie

W powyższym artykule przedstawiłem szczegóły dotyczące nadchodzącej wystawy prac wybitnego artysty Wojciecha Siudmaka. Skupiłem się przede wszystkim na zaprezentowaniu jego niezwykłego, symbolicznego malarstwa, które zachwyca dbałością o detale i klimatyczną atmosferą. Opisałem inspiracje, z jakich czerpie Siudmak, tworząc swoje ponadczasowe obrazy.

Przybliżyłem również sylwetkę samego artysty, nietuzinkowej osobowości o wielkiej wrażliwości na piękno. Podkreśliłem główne cechy jego twórczości - humanizm, optymizm i wiarę w dobro. Omówiłem też szczegóły dotyczące wystawy Siudmaka w Browarze Obywatelskim - termin, bilety, patronów.

Mam nadzieję, że artykuł zachęci wszystkich do odwiedzenia tej wyjątkowej ekspozycji i osobistego spotkania z fascynującą sztuką Wojciecha Siudmaka. Jestem przekonany, że każdy znajdzie tu coś dla siebie i pozwoli ponieść się kosmicznej wyobraźni tego utalentowanego artysty.

Jeśli podoba Ci się twórczość Siudmaka, koniecznie odwiedź wystawę "Kosmogonie" już 14 października. Pozwól zabrać się w tę magiczną podróż w nieznane i oderwij od szarej codzienności. Nie pożałujesz! Ja na pewno tam będę.

Najczęstsze pytania

Autorem wszystkich prac zaprezentowanych na wystawie "Siudmak. Kosmogonie" jest wybitny polski artysta malarz Wojciech Siudmak. To właśnie jego surrealistyczne, symboliczne obrazy zachwycają widzów na całym świecie.

Twórczość Siudmaka koncentruje się głównie wokół motywów kosmicznych, mitologicznych i baśniowych. Przewija się w niej również refleksja nad kondycją człowieka i poszukiwanie sensu istnienia. Niezmiennie jednak przesłaniem prac jest wiara w dobro.

Wystawa "Siudmak. Kosmogonie" prezentowana jest w Tichauer Art Gallery mieszczącej się w Browarze Obywatelskim przy ul. Browarowej 21 w Tychach. Jest łatwo dostępna zarówno samochodem, jak i komunikacją miejską.

Bilety na wystawę "Siudmak. Kosmogonie" można nabyć w przystępnych cenach zarówno przez stronę bilety.tichauerartgallery.pl, jak i bezpośrednio w kasie galerii. Zachęcamy do skorzystania z promocji grupowych.

Wystawa prac Wojciecha Siudmaka "Siudmak. Kosmogonie" w Tichauer Art Gallery będzie dostępna dla zwiedzających od 14.10.2023 aż do 3.03.2024. Serdecznie zapraszamy!

5 Podobnych Artykułów

  1. Odkryj Piękno Jury Krakowsko-Częstochowskiej: Ciekawe atrakcje, Praktyczne wskazówki, i Najlepsze Trasy
  2. Niezwykły redyk na Buczu - niesamowite zdjęcia z Górek Wielkich
  3. Bielska scena kabaretowa: Krzysztof Daukszewicz w programie Sposób na przetrwanie w Chybiu
  4. Zwiedź Muzeum Gazownictwa w Zabrzu
  5. Martyna Buś znów w akcji! Niespodziewana decyzja gwiazdy żeńskiej piłki nożnej
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Dominika Wiśniewska
Dominika Wiśniewska

Kocham historię i kulturę Śląska. Na blogu opisuję tradycje, kuchnię, gwarę i zabytki regionu. Dzielę się rodzinnymi przepisami na śląskie kołocze i rolady. Opowiadam o industrialnym krajobrazie i starych kopalniach. Polecam najciekawsze trasy turystyczne i opisuję lokalne wydarzenia kulturalne. Przybliżam sylwetki wielkich Ślązaków. Jestem dumna ze śląskiego etosu pracy.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 4.00 Liczba głosów: 1

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły