Gala Noworoczna z Muzyką Wiedeńską w Strumieniu - Koncert 2022 w Polsce

Gala Noworoczna z Muzyką Wiedeńską w Strumieniu - Koncert 2022 w Polsce
Autor Damian Zakrzewski
Damian Zakrzewski13 grudnia 2023 | 5 min

Gala Noworoczna z Muzyką Wiedeńską to wyjątkowy koncert, który odbędzie się w Strumieniu w 2022 roku. Podczas wieczoru usłyszymy największe przeboje muzyki wiedeńskiej w wykonaniu utalentowanych artystów - sopranistki Katarzyny Zając-Caban i barytona Piotra Wołosza. Towarzyszyć im będzie zespół kameralny NO-NET filharmoników łódzkich.

Najpiękniejsze walce Straussa

Podczas Gali Noworocznej z Muzyką Wiedeńską w Strumieniu usłyszymy najwspanialsze walce rodziny Straussów. W programie znajdą się oczywiście takie evergreeny jak „Nad pięknym modrym Dunajem”, „Wino, kobiety i śpiew” czy „Zatańcz ze mną”. Te walce na zawsze wpisały się do kanonu muzyki wiedeńskiej i do dziś wzruszają swoją lekkością i urokiem.

Johann Strauss syn to prawdziwy mistrz w komponowaniu walców. Stworzył ich ponad 400! Jego walce to prawdziwe majstersztyki, które od razu wpadają w ucho. Grane są na całym świecie - od Wiednia po Nowy Jork. Teraz będziemy mogli usłyszeć je na żywo podczas wyjątkowego wydarzenia Gali Noworocznej w Strumieniu.

Genialni kompozytorzy rodziny Straussów

Twórczość Straussów to nierozerwalny element muzyki wiedeńskiej. Linia kompozytorska zaczęła się od Johanna Straussa ojca, który jest uznawany za jednego z twórców walca wiedeńskiego. Po nim pałeczkę przejął jego syn Johann Strauss młodszy, który stał się jeszcze sławniejszy niż ojciec.

Trzej bracia z muzykalnej rodziny Straussów - Johann, Josef i Eduard - stworzyli setki walców, operetek, polek i marszów. Do dziś są uwielbiani przez melomanów na całym świecie. A ich utwory wciąż wprawiają w zachwyt swoją żywiołową energią, wdziękiem i lekkością. Mamy okazję posłuchać tych arcydzieł na żywo!

Sztandarowe arie i duety operetek

Oprócz znanych walców, podczas Gali Noworocznej z Muzyką Wiedeńską w Strumieniu, będziemy mogli usłyszeć najbardziej znane arie i duety z operetek kompozytorów takich jak Franz Lehár, Emmerich Kálmán czy Paul Abraham. To muzyka pełna wdzięku, humoru i szalonej energii.

Publiczność na pewno rozpozna sztandarowe przeboje operetkowe: „Usta milczą, dusza śpiewa”, „Grzechy młodości”, „Skowronek”, „Hrabina Marica” czy „Kraina uśmiechu”. Brawurowe arie i duety w wykonaniu sopranistki Katarzyny Zając-Caban i barytona Piotra Wołosza z pewnością będą jednym z największych hitów Gali Noworocznej.

Bywalcy i dziedzictwo praskich i wiedeńskich teatrów

Operetki czerpały z tradycji praskich i wiedeńskich teatrów. Stworzono gatunek będący połączeniem teatru z wystawną muzyką i tańcami. Operetki były niezwykle popularne wśród wiedeńskiej i praskiej publiczności z przełomu XIX i XX wieku.

Podejmowały aktualne wątki obyczajowe i polityczne. Stały się integralną częścią kultury i życia Wiednia jako stolicy monarchii Austro-Węgierskiej. Duety i arie z operetek śpiewane są do dzisiaj.

Wystąpią sopran i baryton

Gala Noworoczna z Muzyką Wiedeńską zgromadzi gwiazdy polskiej sceny operetkowej. Usłyszymy Katarzynę Zając-Caban – cenioną sopranistkę o pięknym, skrzydlatym głosie. Jej partnerować będzie baryton Piotr Wołosz, mający w swoim repertuarze wiele partii operowych i operetkowych.

Oboje artyści spędzili wiele lat na estradach operetkowych i filharmoniach, biorąc udział w spektaklach, widowiskach i koncertach poświęconych klasyce operetkowej. Teraz wystąpią specjalnie dla publiczności Gali Noworocznej w Strumieniu.

Znakomici soliści Katarzyna Zając-Caban i Piotr Wołosz

Katarzyna Zając-Caban jest absolwentką słynnej szkoły Ewy Podleś i rozwijała się pod okiem legendarnych gwiazd opery i operetki – Hanny Lisowskiej czy Andrzeja Hiolskiego. Występowała na wielu prestiżowych festiwalach.

Piotr Wołosz jest magistrem Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu i Akademii Kaliskiej im. Adam Antoni Szałapskiego, ma też na koncie liczne role operowe w znamienitych teatrach. Dwójka wybitnych artystów da koncert życia!

Bilety do nabycia online i w kasie

Gala Noworoczna z Muzyką Wiedeńską w Strumieniu - Koncert 2022 w Polsce

Organizatorzy Gali Noworocznej z Muzyką Wiedeńską w Strumieniu ułatwiają dostęp do biletów. Są one w przystępnej cenie 55 zł i można je nabyć zarówno online jak i w kasie emgok w Strumieniu przy ulicy Młyńskiej 14.

Zapraszamy więc gorąco melomanów do zakupu biletów i wysłuchania wspaniałego koncertu na żywo w wykonaniu gwiazd polskiej sceny operetkowej. Start o 18:00 w emgok w Strumieniu.

Cena biletu 55 zł
Możliwości zakupu Online + kasa emgok
Godzina rozpoczęcia 18:00

Kawiarenka czynna przed koncertem

Zapraszamy wszystkich gości do przyjścia na Galę Noworoczną z Muzyką Wiedeńską w Strumieniu z wyprzedzeniem. Na godzinę przed rozpoczęciem koncertu, bo już o 17:00, otwarta zostanie specjalna kawiarenka.

Będzie można napić się pysznej kawy i szampana. A przy akompaniamencie muzyki zacząć świętowanie Nowego Roku w klimacie Wiednia początku XX wieku. Kawiarenka będzie też czynna podczas pierwszej przerwy w koncercie, więc warto przyjść wcześniej.

Zapraszamy wszystkich gości do skorzystania z uroków kawiarenki na godzinę przed pierwszym koncertem. Miła atmosfera i wspaniałe menu wprowadzi Państwa w nastrój wiedeński!

Nieodpłatna opieka nad dziećmi

Rodzice mogą śmiało wybrać się na Galę Noworoczną z Muzyką Wiedeńską w Strumieniu. Organizatorzy z myślą o nich przygotowali specjalną salkę zabaw dla dzieci na czas trwania koncertu. Będą się w niej bawić pod opieką wykwalifikowanych animatorów.

Opieka ta jest zupełnie nieodpłatna. Wystarczy tylko zgłosić chęć skorzystania z niej przy zakupie biletu do emgok w Strumieniu. To doskonała okazja, aby posłuchać wspaniałego koncertu noworocznego i zadbać jednocześnie o rozrywkę swoich pociech.

  • Nieodpłatna opieka nad dziećmi w salkach emgok
  • Zgłoszenie przy kupnie biletu

Koncert noworoczny w Strumieniu

Gala Noworoczna z Muzyką Wiedeńską odbędzie się zaledwie jeden raz - 4 stycznia 2022 w Strumieniu. To wydarzenie organizowane specjalnie z okazji powitania Nowego Roku. W programie sama klasyka muzyki wiedeńskiej w wykonaniu świetnych artystów.

Koncert będzie trwał 2,5 godziny z przerwą. Rozpocznie się o 18:00 w hali emgok przy ulicy Młyńskiej 14. Gorąco zachęcamy wszystkich fanów operetki, walców i dobrej zabawy do spędzenia wyjątkowego wieczoru noworocznego w Strumieniu.

Podsumowanie

W moim artykule przybliżyłem szczegóły dotyczące nadchodzącej Gali Noworocznej z Muzyką Wiedeńską, która odbędzie się 4 stycznia 2022 roku w Strumieniu. Opisałem, jakie utwory - przede wszystkim słynne walce rodziny Straussów - będzie można tam usłyszeć. Przedstawiłem również sylwetki występujących artystów: sopranistki Katarzyny Zając-Caban i barytona Piotra Wołosza.

Zachęciłem też do zakupu biletów, które są dostępne zarówno online, jak i w kasie emgok w Strumieniu. Cena za bilet to 55 zł. Co ważne, na czas koncertu organizatorzy zapewniają nieodpłatną opiekę nad dziećmi w specjalnie przygotowanej sali.

Ponadto wspomniałem o otwarciu przed koncertem kawiarenki, w której będzie można skosztować kawy i szampana. Z pewnością pomoże ona wejść w klimat wiedeński.

Mam nadzieję, że mój artykuł zachęcił Państwa do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu muzycznym. Będzie to wspaniały koncert, który idealnie rozpocznie Nowy Rok 2022 w Strumieniu.

5 Podobnych Artykułów

  1. Odkryj Piękno Jury Krakowsko-Częstochowskiej: Ciekawe atrakcje, Praktyczne wskazówki, i Najlepsze Trasy
  2. 8 filmowych lokacji na Śląsku, które cię zaskoczą
  3. Niezwykły redyk na Buczu - niesamowite zdjęcia z Górek Wielkich
  4. Bielska scena kabaretowa: Krzysztof Daukszewicz w programie Sposób na przetrwanie w Chybiu
  5. Korzenie, które definiują: Wpływ przeszłości na teraźniejszość
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Damian Zakrzewski
Damian Zakrzewski

Hej, jestem Damian, i cieszę się, że możemy razem odkrywać uroki i tajemnice naszego pięknego Śląska. Tutaj na blogu skupiam się na tematyce regionalnej, ponieważ jestem dumny z naszych tradycji, historii i pięknych zakątków. 

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 4.00 Liczba głosów: 1

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły