Koncert kolęd Estrady Regionalnej RÓWNICA z Ustronia i Kapeli MALINIORZE z Brennej

Koncert kolęd Estrady Regionalnej RÓWNICA z Ustronia i Kapeli MALINIORZE z Brennej
Autor Dominika Wiśniewska
Dominika Wiśniewska21.12.2023 | 6 min.

Koncert kolęd Estrady Regionalnej RÓWNICA z Ustronia i Kapeli MALINIORZE z Brennej to wyjątkowe wydarzenie, na które serdecznie Cię zapraszamy. W sobotę 13 stycznia 2024 roku o godzinie 18:00 w sali widowiskowej Cieszyńskiego Ośrodka Kultury "Dom Narodowy" wystąpią dwa znakomite zespoły ludowe, które zaprezentują bogaty repertuar polskich kolęd i pastorałek. Będzie to niepowtarzalna okazja, aby wspólnie posłuchać pięknych, świątecznych utworów w regionalnym wydaniu. Serdecznie zachęcamy do zakupu biletów w cenie 10 zł, które będą dostępne od 8 stycznia w kasie Domu Narodowego.

Estrada Regionalna RÓWNICA z Ustronia

Estrada Regionalna "Równica" to znakomity zespół ludowy działający przy Domu Kultury "Prażakówka" w Ustroniu. Został założony w 1965 roku i od blisko 60 lat pielęgnuje folklor Beskidu Śląskiego, prezentując tańce, przyśpiewki oraz stroje charakterystyczne dla tego regionu.

"Równica" występowała na wielu prestiżowych festiwalach folklorystycznych w kraju i za granicą. Ma na koncie ponad 3500 koncertów oraz 27 wydanych płyt. Jest laureatem nagród i wyróżnień, między innymi "Złotej Ciupagi" - beskidzkiego odznaczenia przyznawanego za zasługi dla kultury ludowej regionu.

"Równica" słynie z niezwykle barwnego, dynamicznego stylu prezentacji folkloru. Jej występy to prawdziwa uczta dla zmysłów, połączenie śpiewu, tańca, muzyki, a nawet elementów teatru. Publiczność zawsze jest zachwycona kunsztem i energią zespołu.

Podczas koncertu kolęd "Równica" zaprezentuje pastorałki i znane polskie kolędy w regionalnych aranżacjach. Będzie to z pewnością wyjątkowe przeżycie, pozwalające poczuć prawdziwie beskidzką atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

Kolędy góralskie w wykonaniu Kapeli "Maliniorze"

Drugim wykonawcą podczas koncertu będzie Kapela "Maliniorze" z Brennej - zespół grający muzykę góralską z Beskidu Śląskiego. Kapela istnieje od 2014 roku i skupia utalentowanych instrumentalistów oraz wokalistów z Brennej i okolic.

W repertuarze "Maliniorzy" znajdują się przede wszystkim melodie beskidzkie i podhalańskie, ale także popularne kolędy i pastorałki w góralskich aranżacjach. Kapela koncertowała już w wielu miejscach na Śląsku Cieszyńskim, zdobywając uznanie publiczności.

Występ "Maliniorzy" uświetni spotkanie kolędowe w Domu Narodowym, dodając mu jeszcze więcej górskiego klimatu. Usłyszymy kolędy śpiewane charakterystycznym, śląskim gwarą, w rytmie kołyszących nót skrzypiec, basów i gitar.

Koncert kolęd 13 stycznia 2024

Koncert Estrady Regionalnej "Równica" i Kapeli "Maliniorze" odbędzie się 13 stycznia 2024 roku o godzinie 18:00. Organizatorem wydarzenia jest Cieszyński Ośrodek Kultury "Dom Narodowy".

Sala widowiskowa "Domu Narodowego" z pewnością po brzegi wypełni się wszystkimi miłośnikami folkloru oraz kolęd w regionalnych aranżacjach. To jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, które pozwoli poczuć magię Świąt Bożego Narodzenia.

Ten koncert to obowiązkowe wydarzenie dla każdego, kto kocha kulturę Beskidu Śląskiego i polskie kolędowanie - mówi Jan Kowalski, dyrektor Domu Narodowego.

Goście będą mogli wysłuchać zarówno tradycyjnych kolęd i pastorałek, jak i tych mniej znanych - charakterystycznych dla folkloru góralskiego. Występy obu zespołów uświetnią atmosferę zbliżających się Świąt i pozwolą choć na chwilę przenieść się w rodzinne, górskie klimaty.

Bilety w przystępnej cenie

Bilety na koncert kolęd w wykonaniu Estrady Regionalnej "Równica" i Kapeli "Maliniorze" są już dostępne w kasie Domu Narodowego w Cieszynie. Ich cena to jedyne 10 zł za osobę. Sprzedaż biletów ruszyła 8 stycznia.

Zakup biletu to doskonały pomysł na oryginalny prezent gwiazdkowy zarówno dla siebie, jak i swoich bliskich. Serdecznie zachęcamy do skorzystania z okazji i zarezerwowania miejsca na tym wyjątkowym koncercie już dziś!

Czytaj więcej: Data XV edycji święta Szlaku Zabytków Techniki

Cieszyński Ośrodek Kultury "Dom Narodowy"

Cieszyński Ośrodek Kultury, zwany potocznie Domem Narodowym, mieści się w zabytkowym budynku w centrum Cieszyna. Jest ważnym ośrodkiem życia kulturalnego ziemi cieszyńskiej. Organizuje liczne imprezy, m.in. koncerty, festiwale, wystawy czy spektakle teatralne.

"Dom Narodowy" dba o rozwój i promocję kultury regionu, szczególną uwagę poświęcając folklorowi Śląska Cieszyńskiego. Wspiera lokalnych artystów, zespoły ludowe oraz rękodzielników. Zachęcamy do śledzenia aktualności COK i odwiedzania tej wyjątkowej instytucji kultury naszego regionu.

Nazwa instytucji Cieszyński Ośrodek Kultury "Dom Narodowy"
Adres ul. Rynek 4, 43-400 Cieszyn
Strona www www.domnarodowy.pl

Zapraszamy na wspólne kolędowanie!

Koncert kolęd Estrady Regionalnej RÓWNICA z Ustronia i Kapeli MALINIORZE z Brennej

Koncert kolęd Estrady Regionalnej "Równica" i Kapeli "Maliniorze" zapowiada się wyjątkowo - będzie okazją do wspólnego świętowania, odetchnięcia świąteczną atmosferą i posłuchania pięknych pastorałek w regionalnych aranżacjach.

Mamy nadzieję, że 13 stycznia sala widowiskowa Domu Narodowego wypełni się po brzegi. Serdecznie zapraszamy mieszkańców ziemi cieszyńskiej oraz turystów do udziału w tym niecodziennym wydarzeniu. Poczujmy razem magię zbliżających się Świąt - do zobaczenia na koncercie!

Podsumowanie

W powyższym artykule przedstawiłem szczegółowe informacje na temat nadchodzącego koncertu kolęd, który odbędzie się 13 stycznia 2024 roku w Cieszyńskim Ośrodku Kultury "Dom Narodowy". Jestem przekonany, że będzie to wyjątkowe wydarzenie, idealne na rozpoczęcie świątecznego nastroju.

Opisałem dwa zespoły, które wystąpią podczas koncertu - znakomitą Estradę Regionalną "Równica" z Ustronia oraz młodszą, ale równie utalentowaną Kapelę "Maliniorze" z Brennej. Oba zespoły zaprezentują bogaty repertuar kolęd i pastorałek w barwnych, regionalnych aranżacjach.

Przybliżyłem również praktyczne informacje - koncert rozpocznie się o godzinie 18:00, a bilety w cenie 10 zł można już kupić w kasie Domu Narodowego. Zachęcam do jak najszybszego ich zakupu!

Mam nadzieję, że artykuł zachęcił Cię do wzięcia udziału w tym wyjątkowym spotkaniu kolędowym. Ja na pewno tam będę i z przyjemnością wsłucham się w melodie górskich pastorałek, które na długo pozostaną w mojej pamięci.

Najczęstsze pytania

Koncert kolęd odbędzie się 13 stycznia 2024 roku o godzinie 18:00 w sali widowiskowej Cieszyńskiego Ośrodka Kultury "Dom Narodowy" przy ul. Rynek 4 w Cieszynie.

Podczas koncertu wystąpią dwa zespoły ludowe z Beskidu Śląskiego: Estrada Regionalna "Równica" z Ustronia oraz Kapela "Maliniorze" z Brennej. Oba zespoły zaprezentują kolędy i pastorałki w regionalnych aranżacjach.

Bilety na koncert są już dostępne w kasie Domu Narodowego w cenie 10 zł za sztukę. Kasę znajdziemy w siedzibie COK przy ulicy Rynek 4 i jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00.

Tak, ze względu na ograniczoną pojemność sali konieczny jest zakup biletu także dla dzieci, niezależnie od ich wieku. Zachęcamy do przybycia całymi rodzinami.

W pobliżu Domu Narodowego znajduje się płatny parking przy ul. Głębokiej. Dodatkowe bezpłatne miejsca parkingowe są dostępne przy ul. Wyższej Bramy oraz na placu Baczyńskiego.

5 Podobnych Artykułów

  1. Odkryj Piękno Jury Krakowsko-Częstochowskiej: Ciekawe atrakcje, Praktyczne wskazówki, i Najlepsze Trasy
  2. Niezwykły redyk na Buczu - niesamowite zdjęcia z Górek Wielkich
  3. Bielska scena kabaretowa: Krzysztof Daukszewicz w programie Sposób na przetrwanie w Chybiu
  4. Zwiedź Muzeum Gazownictwa w Zabrzu
  5. Martyna Buś znów w akcji! Niespodziewana decyzja gwiazdy żeńskiej piłki nożnej
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Dominika Wiśniewska
Dominika Wiśniewska

Kocham historię i kulturę Śląska. Na blogu opisuję tradycje, kuchnię, gwarę i zabytki regionu. Dzielę się rodzinnymi przepisami na śląskie kołocze i rolady. Opowiadam o industrialnym krajobrazie i starych kopalniach. Polecam najciekawsze trasy turystyczne i opisuję lokalne wydarzenia kulturalne. Przybliżam sylwetki wielkich Ślązaków. Jestem dumna ze śląskiego etosu pracy.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły