Kaźmierczak oporowska i stadion moje miejsca wywiad

Kaźmierczak oporowska i stadion moje miejsca wywiad
Autor Hubert Tomaszewski
Hubert Tomaszewski15 lutego 2024 | 7 min

Kaźmierczak to piłkarz, który w przeszłości grał zarówno w Śląsku Wrocław, jak i Pogoni Szczecin. W najbliższą niedzielę te dwa kluby zmierzą się ze sobą w meczu PKO BP Ekstraklasy. Przed tym spotkaniem porozmawialiśmy z Przemysławem o tym, jakie łączą go wspomnienia z oboma drużynami. Dowiedzieliśmy się również, które miejsca we Wrocławiu są dla niego wyjątkowe i jak ocenia szanse Śląska na powtórzenie sukcesu sprzed kilku lat, czyli zdobycia mistrzostwa Polski.

Kaźmierczak o rozdarciu serca w meczu Śląska z Pogonią

W najbliższą niedzielę ze sobą zmierzą się dwa kluby, które są bardzo bliskie sercu Przemysława Kaźmierczaka - Śląsk Wrocław oraz Pogoń Szczecin. Jak sam przyznaje, zawsze kibicuje drużynom, w których grał. Kiedy jednak dochodzi do bezpośredniego starcia jego byłych klubów, jest mu trudno opowiedzieć się po jednej ze stron.

Kaźmierczak podkreśla, że zarówno we Wrocławiu, jak i w Szczecinie przeżył świetne chwile. Były to inne etapy w jego karierze, trudno więc je porównywać. Nie ukrywa jednak, że takie mecze, gdy na boisku spotykają się drużyny, z którymi jest emocjonalnie związany, ogląda się zawsze inaczej i szczególnie mocno im kibicuje.

Kogo typuje Kaźmierczak?

Mimo rozdartego serca, Kaźmierczak stara się obiektywnie ocenić szanse obu zespołów. Jego zdaniem lepsza forma przemawia za Śląskiem, który bardzo dobrze spisał się w pierwszej części sezonu. Nie wyklucza jednak niespodzianki ze strony gości.

Przewiduje, że będzie to wyrównane spotkanie, zakończone nieznacznym zwycięstwem gospodarzy. Jak jednak podkreśla, ważne będzie dla niego przede wszystkim, aby obie drużyny zaprezentowały się z jak najlepszej strony i stworzyły kibicom emocjonujące widowisko.

Kaźmierczak o najważniejszych piłkarskich miejscach w Polsce

Śląsk Wrocław i Pogoń Szczecin to dwa kluby, które odegrały kluczową rolę w piłkarskiej karierze Przemysława Kaźmierczaka i z którymi wiąże go mnóstwo wspomnień. Jak sam mówi, są to zdecydowanie dla niego dwa najważniejsze piłkarskie miejsca w Polsce.

W Szczecinie jako młody piłkarz wszedł z Pogonią do Ekstraklasy. Ze Śląskiem zaś osiągnął swój największy sukces w postaci mistrzostwa Polski. Był to zwieńczenie kilkuletnich starań i celowej budowy zespołu pod wodzą kolejnych trenerów - najpierw Ryszarda Tarasiewicza, a później Oresta Lenczyka.

Kluczowa rola trenerów

Kaźmierczak podkreśla ogromne znaczenie szkoleniowców w sukcesie Śląska. Ich konsekwentna praca i wizja, a także odpowiednie wzmocnienia zespołu pozwoliły stopniowo budować drużynę i doprowadzić ją do mistrzostwa Polski. Równie ważna okazała się atmosfera panująca w szatni - zgrana ekipa gotowa była wzajemnie się wspierać na boisku i poza nim.

Czytaj więcej: Ostatnie przygotowania przed #ŚLĄKOR: nowe FOTO!

Kaźmierczak wspomina najpiękniejsze gole w karierze

W swojej karierze Kaźmierczak zdobył wiele bramek, z których część na trwałe zapisała się w pamięci kibiców. Którą jednak uznaje za najpiękniejszą? Jak przyznaje, bardzo trudno wybrać tę jedną.

Trudne pytanie, bo to dwie zupełnie inne bramki. Mimo wszystko, trudniejsza była chyba ta z Legią. Taki idealny wolej to wszedł mi chyba tylko jeszcze raz na treningu. Wtedy się idealnie to ułożyło.

Mowa o fantastycznym woleju zdobytym w barwach Pogoni w meczu ze stołecznym gigantem. Jak wspomina Kaźmierczak, podobny strzał udało mu się powtórzyć tylko raz - i to na treningu.

Niewiele mniej spektakularny był bramka w barwach Śląska po solowej akcji w starciu z Ruchem Chorzów. Piłkarz docenia jednak obie te bramki, choć - jak przyznaje - trudno mu zdecydować, która była ładniejsza.

Kaźmierczak o utrzymywaniu kontaktów ze śląskową szatnią

Kaźmierczak oporowska i stadion moje miejsca wywiad

Lata gry w Śląsku Wrocław zaowocowały dla Kaźmierczaka nie tylko sukcesami sportowymi, ale też wieloma przyjaźniami w szatni. Jak przyznaje, nie ze wszystkimi kolegami z tamtego składu udało mu się utrzymać kontakt, jednak z tymi najbliższymi jest on nadal kontynuowany.

Piłkarz wspomina, że w drużynie mistrzów Polski panowała świetna atmosfera i wszyscy się ze sobą dogadywali. Dzięki temu na boisku i poza nim funkcjonowali jak jeden organizm - co było kluczem ich sukcesów. Te więzi okazały się na tyle silne, że wiele z nich przetrwało próbę czasu.

Kaźmierczak o budowie mistrzowskiego Śląska

Sukces Śląska Wrocław w postaci mistrzostwa Polski w 2012 roku nie przyszedł z dnia na dzień. Był on efektem wieloletniej, konsekwentnej pracy całego klubu pod wodzą kolejnych szkoleniowców. Najpierw był to Ryszard Tarasiewicz, który przez lata realizował swój plan budowy drużyny w dążeniu do najwyższych celów.

Choć nie udało mu się tego dokonać z tym zespołem, to wypracowane przez niego fundamenty okazały się bezcenne. Na nich budował kolejny trener, Orest Lenczyk, który wprowadził jeszcze odpowiednie wzmocnienia. W efekcie powstał mocny kolektyw, który przez trzy lata był prawdziwą potęgą w polskiej piłce i w końcu sięgnął po upragnione trofeum.

Jak podkreśla Kaźmierczak, w tym sukcesie niebagatelną rolę odegrała również atmosfera w szatni. Zgrane trio szkoleniowców i piłkarzy tworzyło zgrany kolektyw, gotowy wspólnie dążyć do celu i wzajemnie się w tym wspierać.

Kaźmierczak typuje wynik meczu Śląsk - Pogoń

Przemysław Kaźmierczak nie ukrywa, że kibicuje obecnemu Śląskowi w walce o najwyższe cele. Jego zdaniem, po bardzo udanej jesieni stać ten zespół na utrzymanie miejsca w czołówce tabeli aż do końca sezonu - a może nawet więcej.

Kluczowe w tym kontekście będzie niedzielne starcie ze Pogonią. Kaźmierczak typuje w nim zwycięstwo gospodarzy, którzy jego zdaniem są obecnie w nieco lepszej formie. Jak jednak zastrzega, w piłce wszystko jest możliwe - dlatego muszą uważać na ambitnych gości.

  • Przewidywany wynik: 2:1 dla Śląska
  • Kluczowy piłkarz: Erik Exposito (Śląsk)

Bez względu na końcowy rezultat, Kaźmierczak ma nadzieję przede wszystkim na emocjonujące widowisko dla kibiców obu ekip. Jak podkreśla, zarówno Śląsk, jak i Pogoń zasługują na jak najlepsze wyniki i regularną grę w czołówce polskiej piłki.

Podsumowanie

W wywiadzie Przemysław Kaźmierczak opowiedział o swoich emocjach przed nadchodzącym meczem Śląska Wrocław z Pogonią Szczecin. Te dwa kluby są mu bardzo bliskie i zawsze im kibicuje, choć gdy grają przeciwko sobie, jest mu ciężko opowiedzieć się po jednej ze stron. Kaźmierczak wspomniał także o najważniejszych momentach swojej piłkarskiej kariery, które wiążą się właśnie ze Śląskiem i Pogonią. Wymienił przy tym takie miejsca we Wrocławiu, jak Oporowska, rynek czy stadion, które są dla niego wyjątkowe.

Piłkarz poruszył również kwestię najpiękniejszych goli w swojej karierze, wspominając fantastyczne trafienia zarówno w barwach Pogoni, jak i Śląska. Ponadto opowiedział o kontaktach, jakie nadal utrzymuje z częścią byłych kolegów z wrocławskiej szatni. Na koniec zaś odniósł się do szans Śląska na walkę o mistrzostwo Polski i przewidział wynik nadchodzącego starcia ze Szczecinem.

5 Podobnych Artykułów

  1. Odkryj Piękno Jury Krakowsko-Częstochowskiej: Ciekawe atrakcje, Praktyczne wskazówki, i Najlepsze Trasy
  2. 8 filmowych lokacji na Śląsku, które cię zaskoczą
  3. Niezwykły redyk na Buczu - niesamowite zdjęcia z Górek Wielkich
  4. Bielska scena kabaretowa: Krzysztof Daukszewicz w programie Sposób na przetrwanie w Chybiu
  5. Korzenie, które definiują: Wpływ przeszłości na teraźniejszość
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Hubert Tomaszewski
Hubert Tomaszewski

Interesuję się dziejami Górnego Śląska. Na blogu przedstawiam zabytki, opowiadam legendy i prezentuję ludowe stroje. Dzielę się pasją do industrialnej architektury i nowoczesnych technologii. Opowiadam o potrawach kuchni śląskiej i tutejszym folklorze. Polecam trasy rowerowe i piesze poBeskidach. Jestem dumny z gospodarczych osiągnięć regionu.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły