Sędzia Szymon Marciniak arbitrem w rozpoczęciu rundy najwyższej klasy rozgrywkowej!

Sędzia Szymon Marciniak arbitrem w rozpoczęciu rundy najwyższej klasy rozgrywkowej!
Autor Hubert Tomaszewski
Hubert Tomaszewski17 lutego 2024 | 4 min

Szymon Marciniak został wyznaczony do poprowadzenia meczu otwarcia rundy w PKO BP Ekstraklasie. Doświadczony arbiter będzie sędziował niedzielne spotkanie 20. kolejki pomiędzy Śląskiem Wrocław a Pogonią Szczecin. Marciniak należy do czołówki polskich sędziów, w ubiegłym roku prowadził finały mistrzostw świata i Ligi Mistrzów. Tym razem znów stanie przed zadaniem poprowadzenia jednego z najciekawszych meczów kolejki w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce.

Szymon Marciniak poprowadzi mecz otwarcia rundy Ekstraklasy

Szymon Marciniak został wyznaczony do poprowadzenia meczu otwarcia 20. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Doświadczony polski arbiter będzie głównym rozjemcą w niedzielnym hicie pomiędzy Śląskiem Wrocław a Pogonią Szczecin. To spotkanie zapowiada się niezwykle ciekawie i może mieć kluczowe znaczenie w walce o czołowe miejsca w tabeli.

43-letni Marciniak należy do ścisłej czołówki polskich i europejskich sędziów. W ubiegłym roku prowadził finały najważniejszych rozgrywek piłkarskich - Mistrzostw Świata w Katarze oraz Ligi Mistrzów. Teraz ponownie dostał zaszczyt poprowadzenia jednego z hitowych meczów polskiej Ekstraklasy już na początku rundy wiosennej.

Marciniak znów poprowadzi Śląsk we Wrocławiu

Dla Marciniaka będzie to trzecie spotkanie Śląska Wrocław w tym sezonie Ekstraklasy. Wcześniej sędziował wygrane derby Dolnego Śląska z Zagłębiem Lubin 3:1 oraz niedawną porażkę Śląska z Rakowem Częstochowa 0:2. Tym razem WKS wraca na swój stadion, gdzie zmierzy się z bardzo mocną Pogonią Szczecin.

Doświadczony zespół sędziowski na hit kolejki

Marciniak nie poprowadzi tego meczu sam. W roli asystentów wspierać go będą Tomasz Listkiewicz i Adam Kupsik, którzy również mają spore doświadczenie w prowadzeniu spotkań Ekstraklasy i niższych klas rozgrywkowych. Dodatkowo powołani zostali sędziowie techniczny i wideo - odpowiednio Tomasz Marciniak i Piotr Urban.

Mamy bardzo dobrze przygotowany i doświadczony zespół sędziowski, który poradzi sobie z prowadzeniem tego hitowego meczu - powiedział przedstawiciel PZPN.

Obsada ta daje gwarancję sprawnego i pewnego prowadzenia spotkania zgodnie z przepisami. Zawodnicy i trenerzy obu zespołów nie powinni mieć powodów do kwestionowania decyzji arbitrów.

Sędziowie VAR także doświadczeni w Ekstraklasie

Również obsada sędziów VAR na to spotkanie może cieszyć. Zarówno Piotr Urban, jak i Radosław Siejka mają na swoim koncie udział przy wielu emocjonujących meczach polskiej ligi. Sprawnie posługują się systemem wideoweryfikacji i z pewnością dobrze wspomogą głównego arbitra w razie potrzeby.

Czytaj więcej: Kaźmierczak oporowska i stadion moje miejsca wywiad

Emocjonujące starcie w walce o europejskie puchary

Mecz Śląsk - Pogoń zapowiada się niezwykle ciekawie. Oba zespoły mają apetyt na grę w europejskich pucharach w przyszłym sezonie. Po rundzie jesiennej dzieli je zaledwie punkt i walka o czołowe lokaty w Ekstraklasie będzie z pewnością zacięta. Dodatkowych emocji może dostarczyć właśnie osoba głównego arbitra.

Śląsk Wrocław 3. miejsce - 35 pkt
Pogoń Szczecin 4. miejsce - 34 pkt

Podsumowanie

Sędzia Szymon Marciniak arbitrem w rozpoczęciu rundy najwyższej klasy rozgrywkowej!

Szymon Marciniak został głównym arbitrem hitowego meczu 20. kolejki Ekstraklasy pomiędzy Śląskiem Wrocław a Pogonią Szczecin. To spotkanie otworzy rundę wiosenną w najwyższej klasie rozgrywkowej piłki nożnej w Polsce. Marciniak, który w ubiegłym roku sędziował finały Mistrzostw Świata i Ligi Mistrzów, ponownie stanie przed zadaniem poprowadzenia jednego z kluczowych pojedynków polskiej ligi w bieżącym sezonie.

Mecz Śląsk - Pogoń będzie niezwykle istotny w kontekście walki obu drużyn o europejskie puchary. Zapowiada się pasjonujące widowisko z udziałem świetnego, doświadczonego zespołu sędziowskiego na czele z Marciniakiem. Kibice oraz piłkarze z pewnością mogą liczyć na emocjonujące spotkanie pod względem sportowym i nie tylko.

5 Podobnych Artykułów

  1. Odkryj Piękno Jury Krakowsko-Częstochowskiej: Ciekawe atrakcje, Praktyczne wskazówki, i Najlepsze Trasy
  2. 8 filmowych lokacji na Śląsku, które cię zaskoczą
  3. Niezwykły redyk na Buczu - niesamowite zdjęcia z Górek Wielkich
  4. Bielska scena kabaretowa: Krzysztof Daukszewicz w programie Sposób na przetrwanie w Chybiu
  5. Korzenie, które definiują: Wpływ przeszłości na teraźniejszość
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Hubert Tomaszewski
Hubert Tomaszewski

Interesuję się dziejami Górnego Śląska. Na blogu przedstawiam zabytki, opowiadam legendy i prezentuję ludowe stroje. Dzielę się pasją do industrialnej architektury i nowoczesnych technologii. Opowiadam o potrawach kuchni śląskiej i tutejszym folklorze. Polecam trasy rowerowe i piesze poBeskidach. Jestem dumny z gospodarczych osiągnięć regionu.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły