Dodatkowe wiadomości na temat Śląska - Stal - aktualności

Dodatkowe wiadomości na temat Śląska - Stal - aktualności
Autor Damian zakrzewski
Damian zakrzewski16.02.2024 | 4 min.

W związku z meczem Śląsk Wrocław - Stal Mielec, uruchomiono dodatkowy transport, aby ułatwić kibicom dojazd na stadion. Specjalne linie tramwajowe i autobusowe będą kursować z większą częstotliwością przed meczem oraz po jego zakończeniu. Przewidziano cztery trasy przejazdu, aby zapewnić szybki transport z różnych części miasta. Dzięki temu kibice bez problemu dotrą na mecz i powrócą do domów.

Dodatkowy transport na mecz Śląska

W związku z meczem Śląsk Wrocław – Stal Mielec, uruchomiono dodatkowy transport, aby ułatwić kibicom dojazd na stadion. Wydział Transportu Urzędu Miejskiego zorganizował specjalne linie tramwajowe i autobusowe, które będą kursować z większą częstotliwością przed meczem oraz po jego zakończeniu.

Dowóz kibiców będzie się odbywał tramwajową linią specjalną T1 na trasie Dworzec Główny – Tarczyński Arena. Linia ta będzie kursować co około 15 minut w godzinach 19:00-19:50. Z kolei odwóz po meczu zapewnią linie T1, T2, S1 i S4.

Zwiększona częstotliwość po meczu

Linia tramwajowa T1 będzie kursować z częstotliwością co około 3-6 minut od około godziny 22:30, czyli po zakończeniu meczu. Podobnie autobusowa linia S1 – co około 5 minut od tej samej godziny. Jeszcze większa częstotliwość zaplanowana jest dla linii T2, która będzie jeździć co 3-5 minuty od godziny 22:30.

Dzięki takiemu rozkładowi jazdy kibice sprawnie i szybko dotrą na mecz i będą mogli tak samo wygodnie wrócić do domów po jego zakończeniu.

Specjalne linie tramwajowe i autobusowe na mecz

Jak wspomniano, uruchomione zostaną 4 linie: tramwajowe T1 i T2 oraz autobusowe S1 i S4. Każda z nich będzie miała wyznaczoną trasę przejazdu dostosowaną do potrzeb transportu kibiców.

Najważniejszym celem jest zapewnienie szybkiego i bezpiecznego dojazdu kibicom na mecz oraz powrotu do domów

Linia T1 pojedzie trasą łączącą Dworzec Główny z Tarczyński Areną przez ścisłe centrum miasta. Z kolei linia S1 dowiezie pasażerów na Dworzec Główny al. Śląską i Legnicką. Linia T2 połączy Leśnicę z Galerią Dominikańską przez Pilczyce i Stare Miasto. Natomiast S4 zawiezie kibiców z Pilczyc na Dworzec Główny podobną trasą jak S1.

Trasa przejazdu tramwaju specjalnego T1

Pierwsza z tramwajowych linii specjalnych pojedzie z Dworca Głównego ulicami: Piłsudskiego, Małachowskiego, Pułaskiego, placem Wróblewskiego, Traugutta, Oławską, Kazimierza Wielkiego, św. Mikołaja, placem Jana Pawła II, Legnicką, Milenijną, Pilczycką do przystanku Tarczyński Arena. W drugą stronę wróci trasą: Królewiecka, Pilczycka, Popowicka, Starogroblowa, Długa, Dmowskiego, Jagiełły, Mostowa, mostem Sikorskiego, Podwale, placem Jana Pawła II, Podwale, Piłsudskiego z powrotem na Dworzec Główny.

Czytaj więcej: Kaźmierczak oporowska i stadion moje miejsca wywiad

Trasa przejazdu autobusu specjalnego S1

Autobusowa linia S1 również będzie dowozić kibiców na mecz Śląska. Pojedzie trasą: Tarczyński Arena (Królewiecka), Królewiecka, aleja Śląska, Lotnicza, Legnicka, plac Jana Pawła II, Ruska, Kazimierza Wielkiego, Oławska, Podwale, Dworcowa, Dworzec Główny (Dworcowa).

Jest to dogodne połączenie dla osób przyjeżdżających na mecz od strony południowej, z rejonu Leśnicy i Pilczyc. Autobusy tej linii będą podstawiane na przystanek początkowy z częstotliwością co około 5 minut po zakończeniu meczu.

Trasa przejazdu tramwaju specjalnego T2

Ostatnia z przewidzianych linii, tramwaj T2, będzie kursował na trasie Leśnica – Średzka – Kosmonautów – Lotnicza – Legnicka – plac Jana Pawła II – Podwale – Piłsudskiego – Kołłątaja – Skargi – bł. Czesława – Galeria Dominikańska.

Podobnie jak w przypadku linii S1, jest to trasa dogodna dla mieszkańców południowych osiedli, którzy autobusem lub tramwajem dojadą w okolice przystanku Leśnica, a następnie przesiądą się do tramwaju specjalnego linii T2 jadącego bezpośrednio pod Tarczyński Arena.

Podsumowanie

Dodatkowe wiadomości na temat Śląska - Stal - aktualności

W związku z meczem Śląsk Wrocław – Stal Mielec uruchomiono dodatkowy transport, aby ułatwić kibicom dojazd na stadion. Zorganizowano specjalne linie tramwajowe i autobusowe T1, T2, S1 i S4, które będą kursować z większą częstotliwością przed meczem oraz po jego zakończeniu. Dzięki różnym trasom przejazdu kibice szybko i wygodnie dotrą na mecz oraz powrócą do domów.

Podsumowując, dodatkowa komunikacja została zorganizowana z myślą o kibicach, aby zapewnić im komfortowy i bezpieczny transport na mecz Śląska ze Stalą. Urząd Miasta liczy, że dzięki temu jeszcze więcej fanów będzie mogło wesprzeć swoją drużynę na trybunach Tarczyński Arena.

5 Podobnych Artykułów:

  1. Odkryj Piękno Jury Krakowsko-Częstochowskiej: Ciekawe atrakcje, Praktyczne wskazówki, i Najlepsze Trasy
  2. Trening przed meczem z Pogonią na Tarczyńskiej Arenie
  3. Zwiedź Muzeum Gazownictwa w Zabrzu
  4. Poznaj historię Twierdzy Srebrnogórskiej - dawnej pruskiej twierdzy
  5. Świetna prezentacja młodych piłkarek Śląska: ogniste zakończenie roku!
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Damian zakrzewski
Damian zakrzewski

Hej, jestem Damian, i cieszę się, że możemy razem odkrywać uroki i tajemnice naszego pięknego Śląska. Tutaj na blogu skupiam się na tematyce regionalnej, ponieważ jestem dumny z naszych tradycji, historii i pięknych zakątków. 

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły