W obozie rywala: Pogoń Szczecin przed meczem na wyjeździe

W obozie rywala: Pogoń Szczecin przed meczem na wyjeździe
Autor Hubert Tomaszewski
Hubert Tomaszewski17.02.2024 | 5 min.

Pogoń Szczecin przygotowuje się do trudnego wyjazdowego meczu ze Śląskiem Wrocław. Portowcy mają nadzieję na dobry wynik, choć wyniki sparingów nie dają pełnego obrazu formy drużyny. Szczecinianie liczą na powrót do czołówki tabeli, ale problemy defensywne i niewielkie wzmocnienia składu nie napawają optymizmem. Faworytem niedzielnego hitu jest Śląsk, który świetnie spisywał się w poprzedniej rundzie i dodatkowo wzmocnił się w przerwie zimowej.

Nastroje przed meczem ze Śląskiem Wrocław

W Szczecinie panują mieszane nastroje przed niedzielnym wyjazdowym meczem ze Śląskiem Wrocław. Z jednej strony fani mają nadzieję, że ich drużyna rozpocznie wiosenną rundę od zwycięstwa i dogoni czołówkę tabeli. Z drugiej strony są też obawy, czy Pogoń Szczecin stać na dobry wynik po słabszej końcówce 2021 roku.

Kibice liczą przede wszystkim na ofensywne umiejętności drużyny, która w poprzednich meczach pokazywała się z dobrej strony. Nie brakuje jednak głosów, że w ataku Portowców wciąż brakuje wyrachowania.

Cel na wiosnę: powrót do czołówki

Dla Pogoni Szczecin najbliższe tygodnie będą kluczowe i zdecydują o aspiracjach zespołu w końcówce sezonu. Piłkarze chcą powalczyć o miejsce w pierwszej czwórce tabeli PKO BP Ekstraklasy.

Niestety problemy kadrowe (kontuzje) i niewielkie wzmocnienia podczas zimowego okienka transferowego nie napawają optymizmem kibiców. Wiele będzie zależało od formy liderów zespołu.

Sparingi nie zawsze miarodajne

Przed meczem ze Śląskiem wiele osób wskazywało na wysokie zwycięstwa Pogoni w sparingach jako dowód dobrej formy. Niektórzy dziennikarze tonują jednak entuzjazm.

- Wyniki sparingów nie zawsze przekładają się na ligę. Trenerzy podchodzą do nich różnie, czasem grają rezerwowymi składami. Nie można więc wyciągać daleko idących wniosków - mówi Jerzy Chwałek z Super Expressu.

Braki kadrowe do uzupełnienia

Kluczowe dla wyniku niedzielnego meczu będzie uzupełnienie braków kadrowych po odejściu kilku ważnych zawodników. Nowe twarze będą musiały szybko wkomponować się w zespół.

- Odeszli m.in. Fornalczyk, Stolarski i Rostami. Mamy przez to mocno skróconą ławkę rezerwowych. Na pewno odczujemy te straty. Wiele będzie zależało od formy nowych nabytków - dodaje Chwałek.

Czytaj więcej: Urodziny Władysława Poręby, czyli Małego - sprawdź informacje tutaj

Kluczowe znaczenie pierwszych meczów

Początek rozgrywek z reguły wywiera duży wpływ na cały sezon. Dobry start buduje pewność siebie i pozwala realizować ambitne cele.

Dlatego dla Pogoni tak ważne będzie zdobycie punktów w meczach ze Śląskiem i Lechem, które czekają ich już na początku lutego. Ewentualna zdobycz punktowa pozwoli drużynie wracać do walki o czołowe lokaty w lidze.

Nadzieje kibiców po części zawiedzione

Kibice liczyli na większe wzmocnienia składu podczas przerwy zimowej. Niestety, poza kilkoma wychowankami klubu, nowych twarzy zabrakło. To nieco studzi entuzjazm fanów przed wznowieniem rozgrywek.

Priorytetem dla działaczy było jednak utrzymanie najważniejszych zawodników i trenera. Ten cel Portowcy zrealizowali, co daje nadzieję na walkę o czołówkę tabeli z obecnym składem.

Problemy defensywne do poprawy

W obozie rywala: Pogoń Szczecin przed meczem na wyjeździe

Pogoń Szczecin słynie z ofensywnego stylu gry, który przynosi jej wiele bramek, ale też sporo straconych goli. W poprzednim sezonie aż 18 z 23 straconych goli padło w meczach u siebie.

Dziennikarze wskazują, że największą bolączką zespołu jest gra obrony. Sporo kontrowersji budzą występy Benedikta Zecha, który zdaniem ekspertów stracił wiele ze swojej szybkości.

Słabości do wyeliminowania

Aby myśleć o awansie w tabeli, Pogoń musi poprawić grę w defensywie i eliminować proste błędy, które kosztowały ją wiele bramek. Trener Jens Gustafsson będzie pracował nad tym elementem przed rundą wiosenną.

Kluczowe będzie też neutralizowanie najlepszych strzelców rywali, takich jak Erik Exposito ze Śląska Wrocław. Jego skuteczność może zadecydować o wyniku najbliższego meczu Portowców.

Śląsk faworytem niedzielnego hitu

Mecz Pogoni ze Śląskiem zapowiada się jako jeden z hitów pierwszej kolejki rundy wiosennej. Drużyny zmierzą się na wrocławskim stadionie w niedzielę 12 lutego.

Według ekspertów, mimo ambitnych planów gości, to gospodarze są faworytami starcia. Śląsk zajmuje obecnie 3. miejsce w tabeli, a ponadto wzmocnił się w przerwie zimowej.

Uważam, że faworytem tego meczu jest Śląsk, ale nie będę zdziwiony jeśli padnie remis. Pogoń jest zmobilizowana i zdaje sobie sprawę, że start jest bardzo ważny - ocenia Jerzy Chwałek.

Wiele wskazuje na to, że kibiców czeka zacięte i emocjonujące widowisko. O końcowym wyniku zadecyduje forma dnia obu drużyn.

Podsumowanie

W artykule omówiono sytuację Pogoni Szczecin przed trudnym, wyjazdowym meczem ze Śląskiem Wrocław. Przeanalizowano nastroje przed tym spotkaniem, szanse poszczególnych drużyn, a także problemy Portowców do rozwiązania. Mimo słabszej postawy szczecinian, spodziewane jest zacięte spotkanie obu zespołów.

Podkreślono znaczenie dobrego początku rundy wiosennej dla wyniku końcowego Pogoni w lidze. Zwrócono uwagę na słabości defensywne oraz braki kadrowe szczecińskiego klubu. Sumarycznie lepszą ocenę otrzymał jednak Śląsk Wrocław, co jest istotną informacją przed meczem.

5 Podobnych Artykułów:

  1. Odkryj Piękno Jury Krakowsko-Częstochowskiej: Ciekawe atrakcje, Praktyczne wskazówki, i Najlepsze Trasy
  2. Trening przed meczem z Pogonią na Tarczyńskiej Arenie
  3. Zwiedź Muzeum Gazownictwa w Zabrzu
  4. Poznaj historię Twierdzy Srebrnogórskiej - dawnej pruskiej twierdzy
  5. Świetna prezentacja młodych piłkarek Śląska: ogniste zakończenie roku!
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Hubert Tomaszewski
Hubert Tomaszewski

Interesuję się dziejami Górnego Śląska. Na blogu przedstawiam zabytki, opowiadam legendy i prezentuję ludowe stroje. Dzielę się pasją do industrialnej architektury i nowoczesnych technologii. Opowiadam o potrawach kuchni śląskiej i tutejszym folklorze. Polecam trasy rowerowe i piesze poBeskidach. Jestem dumny z gospodarczych osiągnięć regionu.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły