Rusza konkurs Przemysł Spotkań na 5 - Zgłoś swój udział teraz!

Rusza konkurs Przemysł Spotkań na 5 - Zgłoś swój udział teraz!
Autor Dominika Wiśniewska
Dominika Wiśniewska16 lutego 2024 | 6 min

Konkurs Przemysł Spotkań na 5! to świetna okazja dla studentów i absolwentów kierunków związanych z turystyką biznesową, aby wykazać się wiedzą o tej dynamicznie rozwijającej się branży. Celem konkursu jest zachęcenie młodych ludzi do zainteresowania się sektorem spotkań, konferencji i wydarzeń biznesowych (MICE) oraz do refleksji nad jego wpływem na polską gospodarkę. Nagrodą za najlepsze prace jest atrakcyjna pula 7500 zł. Nowością tegorocznej, piątej już edycji jest możliwość nadsyłania prac również w języku angielskim.

Konkurs dla studentów turystyki biznesowej

Rusza piąta edycja konkursu Przemysł Spotkań na 5!, organizowanego przez Stowarzyszenie Konferencje i Kongresy w Polsce. Jest on skierowany do studentów i absolwentów kierunków związanych z turystyką biznesową. Ma on na celu zainteresowanie młodych ludzi dynamicznie rozwijającą się branżą spotkań, konferencji i wydarzeń biznesowych.

Udział w konkursie to doskonała okazja do pogłębienia wiedzy na temat sektora MICE i przetestowania swoich umiejętności analitycznych. Przygotowanie pracy konkursowej wymaga solidnego researchu, a także kreatywnego podejścia.

Wymagania dotyczące prac konkursowych

Zgłaszane prace powinny tematycznie dotyczyć turystyki biznesowej, przemysłu spotkań lub branży MICE. Mogą obejmować jeden z następujących obszarów:

  • ocena bieżącej kondycji branży
  • analiza trendów i zmian zachodzących w Polsce i na świecie
  • propozycja rozwiązań, które warto zastosować w branży
  • analiza wpływu branży na gospodarkę Polski lub regionu

Prace konkursowe oceniane są przez kapitułę złożoną z wybitnych przedstawicieli świata nauki i biznesu związanych na co dzień z sektorem spotkań.

Nagrody za prace o branży spotkań

Łączna pula nagród w konkursie wynosi 7500 zł. Warto się postarać, aby zdobyć jedną z atrakcyjnych nagród za swoją pracę poświęconą dynamicznie rozwijającej się branży spotkań i wydarzeń.

Co istotne, nagrody w konkursie Przemysł Spotkań na 5! przyznawane są nie tylko za merytoryczną wartość prac, ale także za kreatywność i nowatorskie ujęcie tematu.

I MIEJSCE 4000 ZŁ
II MIEJSCE 2000 ZŁ
III MIEJSCE 1500 ZŁ

Oprócz nagród głównych przyznana zostanie także Nagroda Specjalna w wysokości 1000 zł.

Czytaj więcej: Ferie w Przytulii - Wieczór w Brennej z Widokiem na Góry

Wpływ turystyki biznesowej na gospodarkę

Branża spotkań biznesowych, konferencji i kongresów odgrywa niezwykle istotną rolę w polskiej gospodarce. Szacuje się, że rocznie wygenerowane przez nią wpływy do budżetu państwa sięgają nawet 9 mld zł.

Sektor ten napędza rozwój wielu gałęzi gospodarki – od hotelarstwa, przez transport, po szeroko rozumianą branżę usług. Dlatego tak ważne jest zainteresowanie młodych ludzi tym perspektywicznym obszarem.

Turystyka biznesowa to koło zamachowe polskiej gospodarki - mówi Joanna Bogdan z Polskiej Organizacji Turystycznej.

Analiza wpływu MICE na PKB Polski oraz poszczególnych regionów może być jednym z ciekawych tematów prac konkursowych.

MICE napędza hotele i gastronomię

Goście biznesowi stanowią znaczny odsetek klientów hoteli w największych miastach Polski. Turyści przyjeżdżający w celach zawodowych znacząco zasilają także sektor gastronomiczny i usług dodatkowych.

Dlatego rozwój rynku spotkań i wydarzeń ma kluczowe znaczenie dla kondycji branży hotelarsko-gastronomicznej.

Jak poprawić kondycję branży MICE?

Rusza konkurs Przemysł Spotkań na 5 - Zgłoś swój udział teraz!

Mimo wysokiej dynamiki wzrostu, przed polską branżą spotkań stoi szereg wyzwań. Aby utrzymać impet rozwoju, konieczne są działania optymalizujące jej funkcjonowanie.

Jednym z pomysłów jest lepsza promocja polskich firm i produktów podczas międzynarodowych wydarzeń biznesowych odbywających się w naszym kraju. To doskonała okazja do budowania świadomości marki "Polska" za granicą.

Kolejną kwestią jest dostosowanie infrastruktury oraz oferty obiektów eventowych do potrzeb organizatorów. Tu także jest przestrzeń do poprawy.

Prace konkursowe mogą zawierać ciekawe rekomendacje i rozwiązania dla usprawnienia funkcjonowania MICE.

Nowość - prace w języku angielskim

Nowością tegorocznej, piątej edycji konkursu Przemysł Spotkań na 5! jest możliwość składania prac konkursowych nie tylko po polsku, ale także w języku angielskim. To szansa, aby zaprezentować swoją wiedzę przed międzynarodowym gremium jurorów.

Co więcej, przygotowanie opracowania dotyczącego polskiej branży spotkań w języku angielskim samo w sobie ma dużą wartość. Takie analizy mogą posłużyć do promocji polskiego sektora MICE za granicą i przyciągnięcia organizatorów zagranicznych wydarzeń do naszego kraju.

Nowością tegorocznej, piątej edycji konkursu Przemysł Spotkań na 5! jest możliwość składania prac konkursowych nie tylko po polsku, ale także w języku angielskim. To szansa, aby zaprezentować swoją wiedzę przed międzynarodowym gremium jurorów. Co więcej, przygotowanie opracowania dotyczącego polskiej branży spotkań w języku angielskim samo w sobie ma dużą wartość.

Takie analizy mogą posłużyć do promocji polskiego sektora MICE za granicą i przyciągnięcia organizatorów zagranicznych wydarzeń do naszego kraju. Opracowanie w języku angielskim może więc mieć realne przełożenie na wzrost zainteresowania Polską jako miejscem organizacji międzynarodowych konferencji, kongresów i wydarzeń motywacyjnych.

Zgłoś pracę do 29 lutego 2024

Termin nadsyłania zgłoszeń do konkursu Przemysł Spotkań na 5! upływa 29 lutego 2024 roku. Pozostało zatem jeszcze sporo czasu na przygotowanie ciekawej pracy poświęconej tematyce spotkań biznesowych.

Szczegóły dotyczące konkursu, w tym formularz zgłoszeniowy i regulamin, znajdują się na stronie Stowarzyszenia Konferencje i Kongresy w Polsce (https://skkp.org.pl/konkurs). Tam można znaleźć wszystkie niezbędne informacje przed zgłoszeniem swojego udziału.

Podsumowanie

Konkurs Przemysł Spotkań na 5! to ciekawa inicjatywa skierowana do studentów i absolwentów kierunków związanych z turystyką biznesową. Celem konkursu jest zainteresowanie młodych osób dynamicznie rozwijającą się branżą spotkań, konferencji i wydarzeń biznesowych. Udział w nim wymaga dogłębnej analizy kondycji tego sektora w Polsce i na świecie.

Przygotowanie pracy konkursowej to dobra okazja do poszerzenia wiedzy na temat wpływu przemysłu spotkań na polską gospodarkę. Może być także trampoliną do kariery w jednej z najbardziej perspektywicznych gałęzi biznesu. Konkurs promuje turystykę biznesową i zachęca utalentowanych studentów do rozwoju w tym kierunku.

5 Podobnych Artykułów

  1. Odkryj Piękno Jury Krakowsko-Częstochowskiej: Ciekawe atrakcje, Praktyczne wskazówki, i Najlepsze Trasy
  2. 8 filmowych lokacji na Śląsku, które cię zaskoczą
  3. Niezwykły redyk na Buczu - niesamowite zdjęcia z Górek Wielkich
  4. Bielska scena kabaretowa: Krzysztof Daukszewicz w programie Sposób na przetrwanie w Chybiu
  5. Korzenie, które definiują: Wpływ przeszłości na teraźniejszość
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Dominika Wiśniewska
Dominika Wiśniewska

Kocham historię i kulturę Śląska. Na blogu opisuję tradycje, kuchnię, gwarę i zabytki regionu. Dzielę się rodzinnymi przepisami na śląskie kołocze i rolady. Opowiadam o industrialnym krajobrazie i starych kopalniach. Polecam najciekawsze trasy turystyczne i opisuję lokalne wydarzenia kulturalne. Przybliżam sylwetki wielkich Ślązaków. Jestem dumna ze śląskiego etosu pracy.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły