Spotkanie z cyklu Poznaj Śląskie - wizyta w ArcelorMittal Park

Spotkanie z cyklu Poznaj Śląskie - wizyta w ArcelorMittal Park
Autor Hubert Tomaszewski
Hubert Tomaszewski17 lutego 2024 | 4 min

Spotkanie z cyklu "Poznaj Śląskie" zorganizowane 13 lutego 2024 roku miało na celu zaprezentowanie hotelarzom i innym przedstawicielom branży turystycznej województwa śląskiego jednego z najnowocześniejszych obiektów sportowo-eventowych w regionie - ArcelorMittal Parku. Ten imponujący kompleks znajdujący się w Sosnowcu składa się między innymi ze stadionu piłkarskiego, hali sportowej i stadionu lekkoatletycznego.

Spotkanie hotelarzy w ArcelorMittal Park

13 lutego 2024 roku odbyło się spotkanie z cyklu „Poznaj Śląskie” dedykowane przedstawicielom branży hotelarskiej regionu. Jego celem była wizyta studyjna w jednym z najnowocześniejszych obiektów sportowo-eventowych województwa śląskiego - ArcelorMittal Parku w Sosnowcu.

Uczestnikami wyjazdu byli hotelarze oraz konsultanci Śląskiego Konwentu Bureau, którzy na co dzień zajmują się pozyskiwaniem wydarzeń biznesowych dla regionu. Spotkanie stanowiło okazję do lepszego poznania Śląska i jego potencjału w kontekście organizacji prestiżowych projektów.

Zwiedzanie obiektów sportowych Parku

Podczas spotkania uczestnicy mieli okazję zwiedzić nie tylko przestrzenie wykorzystywane do organizacji wydarzeń sportowych, ale także sale konferencyjne, strefy hospitality oraz zaplecze gastronomiczne. Przewodnicy oprowadzili gości m.in. po nowoczesnym stadionie piłkarskim mieszczącym ponad 32 tysiące widzów, hali sportowej z widownią na 4 tysiące osób oraz stadionie lekkoatletycznym.

Zaprezentowano również dodatkowe udogodnienia obiektu, takie jak studio telewizyjne, centrum prasowe, pomieszczenia dla sportowców i sędziów czy stanowiska komentatorskie. Goście byli pod wrażeniem nowoczesności i wszechstronności tego kompleksu sportowego.

Pokaz możliwości organizacji eventów

Kolejnym punktem spotkania był pokaz opcji wykorzystania obiektu do organizacji różnego rodzaju wydarzeń biznesowych, konferencji i eventów. Park dysponuje kilkunastoma nowoczesnymi i klimatyzowanymi salami konferencyjnymi o zróżnicowanej wielkości, mieszczącymi od kilkunastu do kilkuset osób. Ich wyposażenie obejmuje m.in. ekrany multimedialne, projektory, system tłumaczeń oraz dostęp do szybkiego Internetu.

Dodatkowym atutem Parku są imponujące strefy hospitality usytuowane wokół aren sportowych. Składają się na nie dziesiątki reprezentacyjnych loż biznesowych i vipowskich, restauracje, punkty gastronomiczne oraz strefy wypoczynkowe. Umożliwiają one organizację prestiżowych bankietów, przyjęć okolicznościowych i spotkań biznesowych w niepowtarzalnej oprawie aren sportowych.

Prezentacja przestrzeni konferencyjnych

Kluczowym elementem wizyty studyjnej była prezentacja wszystkich dostępnych w Parku przestrzeni eventowych i konferencyjnych pod kątem organizacji różnego rodzaju wydarzeń biznesowych. Uczestnicy mieli okazję z bliska przyjrzeć się salom konferencyjnym, ich wyposażeniu technicznemu oraz dodatkowym udogodnieniom.

Zwrócono szczególną uwagę na możliwość aranżacji przestrzeni konferencyjnych w zależności od charakteru i wielkości eventu. Park dysponuje zarówno mniejszymi salami warsztatowymi dla kilkunastu osób, jak i wielofunkcyjnymi auditoriami z widownią na ponad 1000 gości. Dużym zainteresowaniem cieszyło się studio telewizyjne oraz powierzchnie wystawiennicze.

Zapoznanie z zapleczem gastronomicznym

Nieodłącznym elementem organizacji wydarzeń są usługi cateringowe. Stąd też kolejnym ważnym punktem wizyty studyjnej było zapoznanie się z możliwościami gastronomicznymi Parku. Goście mieli okazję zobaczyć profesjonalnie wyposażone kuchnie, zaplecza magazynowe oraz nowoczesny sprzęt, który umożliwia przygotowanie posiłków nawet dla kilkudziesięciu tysięcy osób.

Przedstawiciele obiektu zademonstrowali bogatą ofertę cateringową obejmującą zarówno tradycyjne dania kuchni polskiej, jak i kuchni z całego świata. Podkreślili elastyczność i gotowość do realizacji nawet najbardziej wyszukanych zamówień klientów biznesowych.

Czytaj więcej: Kopalnia Ignacy dołączyła do Śląskiej Organizacji Turystycznej

Wizyta w lożach VIP stadionu

Spotkanie zakończyło się zwiedzaniem strefy VIP stadionu. Uczestnicy mieli okazję zobaczyć luksusowe loże biznesowe wyposażone w wygodne fotele, barki, telewizory oraz tarasy ze wspaniałym widokiem na murawę. W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się także eleganckie restauracje serwujące wykwintne dania.

ArcelorMittal Park to obiekt, który łączy pasję do sportu z najwyższym standardem organizacji prestiżowych wydarzeń biznesowych. Dysponujemy infrastrukturą i zapleczem na miarę najbardziej wymagających klientów.

Uczestnicy wizyty studyjnej byli pod wrażeniem ogromnego potencjału Parku i stwierdzili, że z pewnością będą go rekomendować kontrahentom poszukującym miejsca na organizację wydarzeń sportowych oraz biznesowych w województwie śląskim.

Podsumowanie

Spotkanie z cyklu Poznaj Śląskie - wizyta w ArcelorMittal Park

W ramach cyklu „Poznaj Śląskie” zorganizowano 13 lutego 2024 roku spotkanie dla śląskich hotelarzy i konsultantów turystycznych w nowoczesnym obiekcie sportowo-eventowym - ArcelorMittal Parku. Jego celem była prezentacja możliwości tego kompleksu na tle innych tego typu miejsc w regionie. Uczestnicy zwiedzili m.in. stadion piłkarski i lekkoatletyczny, a także sale konferencyjne i strefę gastronomiczną.

Przedstawiciele Parku starali się zaprezentować jego atuty jako miejsca prestiżowych spotkań biznesowych i eventów na terenie Śląska. Goście byli pod wrażeniem nowoczesności infrastruktury, a także elastyczności możliwych do zaaranżowania przestrzeni konferencyjnych i bankietowych w obiekcie. To dobra baza do dalszej współpracy.

5 Podobnych Artykułów

  1. Odkryj Piękno Jury Krakowsko-Częstochowskiej: Ciekawe atrakcje, Praktyczne wskazówki, i Najlepsze Trasy
  2. 8 filmowych lokacji na Śląsku, które cię zaskoczą
  3. Niezwykły redyk na Buczu - niesamowite zdjęcia z Górek Wielkich
  4. Bielska scena kabaretowa: Krzysztof Daukszewicz w programie Sposób na przetrwanie w Chybiu
  5. Korzenie, które definiują: Wpływ przeszłości na teraźniejszość
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Hubert Tomaszewski
Hubert Tomaszewski

Interesuję się dziejami Górnego Śląska. Na blogu przedstawiam zabytki, opowiadam legendy i prezentuję ludowe stroje. Dzielę się pasją do industrialnej architektury i nowoczesnych technologii. Opowiadam o potrawach kuchni śląskiej i tutejszym folklorze. Polecam trasy rowerowe i piesze poBeskidach. Jestem dumny z gospodarczych osiągnięć regionu.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły