Magiera: Konkretne cele i skuteczne działanie

Magiera: Konkretne cele i skuteczne działanie
Autor Hubert Tomaszewski
Hubert Tomaszewski21.02.2024 | 6 min.

Przed niedzielnym meczem ze Szczecinem głos zabrał trener Śląska Wrocław Jacek Magiera, podsumowując okres przygotowawczy i odnosząc się do najważniejszych kwestii przed startem rundy wiosennej. Szef sztabu szkoleniowego WKS-u przedstawił swoją wizję pierwszego spotkania w tym roku, omówił sytuację kadrową po transferach, a także skomentował formę Erika Exposito oraz sytuację Kennethа Zohore.

Magiera o meczu na początek wiosny

W niedzielne popołudnie Śląsk Wrocław rozegra pierwszy mecz ligowy w tym roku. Rywalem lidera PKO BP Ekstraklasy będzie inna drużyna z czołówki tabeli – Pogoń Szczecin. Przed spotkaniem 20. kolejki głos zabrał trener Jacek Magiera.

- Czy to dobrze, czy źle, że gramy z Pogonią na początek rundy? To się okaże. Chcemy grać o trzy punkty i wygrywać. Jest tylko 15 meczów do końca. Znamy Pogoń Szczecin, wiemy jakie mają mocne strony. My mamy swoje cele. Chcemy punktować i być konkretni. Ta drużyna pokazała już, że ma charakter. Po wzmocnieniach możemy być jeszcze silniejsi. Wszystko zweryfikuje jednak boisko. Mamy konkretne cele postawione przed sobą - powiedział szkoleniowiec.

Śląsk Wrocław do wiosennej rundy przystępuje z pierwszego miejsca w tabeli i będzie starał się utrzymać pozycję lidera. Mecz z Pogonią Szczecin będzie dobrym sprawdzianem formy obu zespołów. Wrocławianie liczą na zdobycie trzech punktów w tym spotkaniu.

Magiera o sytuacji kadrowej przed rundą

Podczas przerwy zimowej Śląsk Wrocław pozyskał kilku nowych piłkarzy, którzy mają wzmocnić zespół w walce o mistrzostwo Polski. Jak przedstawił Jacek Magiera, wykrystalizowała się optymalna grupa zawodników na rundę wiosenną.

- Na zgrupowaniu w Chorwacji było 31 zawodników. 27 z pola i czterech bramkarzy. Podczas obozu wykrystalizowała się grupa zawodników, która bierze odpowiedzialność za wiosnę. Jest to 21 piłkarzy z pola i czterech bramkarzy. Wcześniej mieliśmy jeszcze Karola Borys i po transferze zrobiło się jedno miejsce. Zrobiliśmy transfer Tommaso Guercio i na tyle dobrze wyglądał w sparingu, że będzie trenował regularnie z pierwszą drużyną - wyjaśnił.

Trener przedstawił też sytuację pozostałych graczy. Część z nich trafiła do rezerw, aby mieć regularną grę, a w przypadku Kennetha Zohore trwają poszukiwania klubu do wypożyczenia.

Czytaj więcej: Nowa odsłona akcji Jazda na Śląsk!

Magiera o rywalizacji w drużynie po wzmocnieniach

Jacek Magiera jest zadowolony z przebiegu okresu przygotowawczego i transferów przeprowadzonych zimą. Jego zdaniem zespół został wzmocniony w każdej formacji, co podniesie rywalizację w zespole i jakość piłkarską.

- Jestem zadowolony z okresu przygotowawczego z wielu powodów. Pierwszy to taki, że żaden wiodący zawodnik nie odszedł z klubu. W każdej formacji są wzmocnienia. W obronie są Simeon Petrov i Tommaso Guercio. W środku jest Alen Mustafić. To taki piłkarz, który biega od jednego do drugiego pola karnego. Może zająć pozycje 8, 10 czy 6. Mamy też zawodnika, który jest najdłużej u nas, a więc Patryk Klimala. Chodzi o podniesienie rywalizacji bądź granie na dwóch napastników - stwierdził.

Dzięki wzmocnieniom i większej rywalizacji trener liczy, że drużyna będzie jeszcze silniejsza niż jesienią i zdobędzie upragniony tytuł mistrza Polski.

Magiera o transferze Mustaficia i przygotowaniach

Magiera: Konkretne cele i skuteczne działanie

Jednym z kluczowych wzmocnień Śląska zimą był chorwacki pomocnik Alen Mustafić. Jacek Magiera bardzo pozytywnie ocenił nowego nabytka po okresie przygotowawczym.

- To taki piłkarz, który biega od jednego do drugiego pola karnego. Może zająć pozycje 8, 10 czy 6. Dobrze przepracowaliśmy ostatni okres. Były świetne sparingi, mieliśmy doskonałe warunki do pracy - powiedział trener.

Alen Mustafić może występować na różnych pozycjach w pomocy i dzięki swojej uniwersalności stanowi cenne wzmocnienie. Śląsk dobrze przepracował okres przygotowawczy i jest gotowy do walki o mistrzostwo w rundzie wiosennej.

Magiera o sytuacji Zohore i wypożyczeniu

Jednym z zawodników, który może latem opuścić Śląsk jest duński napastnik Kenneth Zohore. Jak wyjaśnił Jacek Magiera, trwają starania o jego wypożyczenie, aby mógł regularnie grać.

- Teraz trenuje indywidualnie. Jeśli nic się nie zmieni, to będzie w drugiej drużynie. Nie zamykam jednak przed nim drzwi. Jeśli pokaże dużą formę, to będzie walczył o ligowe punkty. Na razie tak nie jest. Ważne jest to, co mówiłem wcześniej. Jedni zawodnicy mają walczyć, aby nie wypaść ze składu, a drudzy o to, aby do niego wejść - stwierdził.

Sytuacja Kennetha Zohore w rundzie wiosennej jest niepewna. Ostatecznie może jednak zostać w zespole, jeśli udowodni wysoką dyspozycję. Rywalizacja w Śląsku jest bardzo duża.

Magiera o formie Exposito przed rundą wiosenną

Kluczową postacią Śląska w tym sezonie jest hiszpański napastnik Erik Exposito, który jest liderem klasyfikacji strzelców. Jak zapewnił Jacek Magiera, zawodnik jest w bardzo dobrej formie przed startem rundy wiosennej.

- Nie zauważyłem, aby odbierał bodźce zewnętrzne. Nie sądzę, żeby był zainteresowany jakąkolwiek rozmową kontraktową. Nie poruszamy tematu, bo nie to jest najważniejsze. Najważniejsze, aby była dobra dyspozycja i gole. Jeśli Śląsk osiągnie cel sportowy, a on będzie królem strzelców, to ma drzwi otwarte do wielu lig. Erik ma zadbać o siebie. Jest skupiony na pracy. To prawdziwy lider zespołu i szatni. Potrafi wpłynąć na każdego - stwierdził trener.

Dobra forma Erika Exposito jest kluczowa dla wrocławskiej drużyny w walce o tytuł mistrzowski. Hiszpan udowodnił już swoją wysoką skuteczność i będzie chciał ją potwierdzić również na wiosnę, zdobywając kolejne bramki.

Podsumowanie

W wywiadzie przed meczem ze Szczecinem trener Śląska Wrocław Jacek Magiera podkreślił, że jego drużyna musi być konkretna i skuteczna w działaniu, aby zrealizować cele na wiosnę. Szkoleniowiec omówił sytuację kadrową i wzmocnienia, które mają pomóc we walce o mistrzostwo Polski. Kluczowe będzie utrzymanie dobrej dyspozycji przez kluczowych zawodników, jak Erik Exposito.

Artykuł podsumowuje najważniejsze kwestie poruszone przez Jacka Magierę przed startem rundy wiosennej. Trener Śląska z optymizmem patrzy na szanse swojego zespołu w walce o tytuł mistrza kraju. Jednocześnie podkreśla, że trzeba działać konkretnie i skutecznie, aby cel został osiągnięty.

5 Podobnych Artykułów:

  1. Odkryj Piękno Jury Krakowsko-Częstochowskiej: Ciekawe atrakcje, Praktyczne wskazówki, i Najlepsze Trasy
  2. Trening przed meczem z Pogonią na Tarczyńskiej Arenie
  3. Zwiedź Muzeum Gazownictwa w Zabrzu
  4. Poznaj historię Twierdzy Srebrnogórskiej - dawnej pruskiej twierdzy
  5. Świetna prezentacja młodych piłkarek Śląska: ogniste zakończenie roku!
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Hubert Tomaszewski
Hubert Tomaszewski

Interesuję się dziejami Górnego Śląska. Na blogu przedstawiam zabytki, opowiadam legendy i prezentuję ludowe stroje. Dzielę się pasją do industrialnej architektury i nowoczesnych technologii. Opowiadam o potrawach kuchni śląskiej i tutejszym folklorze. Polecam trasy rowerowe i piesze poBeskidach. Jestem dumny z gospodarczych osiągnięć regionu.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły