IV bieg narciarski Puchar Wisły

IV bieg narciarski Puchar Wisły
Autor Damian Zakrzewski
Damian Zakrzewski06.02.2024 | 5 min.

IV bieg narciarski Puchar Wisły to doskonała okazja do sprawdzenia swoich sił i kondycji na trasach biegowych. Impreza odbędzie się 28 stycznia 2024 roku na Kubalonce. W zawodach mogą wziąć udział zarówno amatorzy, jak i profesjonalni biegacze narciarscy. Przygotowano biegi na dystansach od 100 metrów do 15 kilometrów, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Obowiązują wcześniejsze zapisy internetowe oraz opłata startowa.

Zapisy na bieg narciarski

IV bieg narciarski Puchar Wisły odbędzie się w niedzielę 28 stycznia 2024 roku na trasach narciarskich Kubalonka. Aby wziąć udział w zawodach, należy dokonać zapisów i wpłaty za pomocą formularza internetowego do 25 stycznia do godziny 23:59.

Zapisy są obowiązkowe zarówno dla amatorów, jak i zawodowych biegaczy narciarskich. Dzięki wcześniejszej rejestracji organizatorzy będą mogli odpowiednio przygotować trasy i zapewnić infrastrukturę dla wszystkich uczestników.

Osoby, które nie dokonają opłaty startowej w terminie, nie zostaną umieszczone na liście startowej. Opłata dla osób zapisanych przez Internet wynosi 50 zł. W dniu zawodów będzie można również zapisać się na miejscu, ale opłata startowa będzie wyższa i wyniesie 80 zł.

Korzyści z wczesnych zapisów

Zapisując się na bieg z wyprzedzeniem można zaoszczędzić, ponieważ opłata jest niższa. Poza tym uniknie się stania w kolejkach w dniu imprezy. Wcześniejsza rejestracja ułatwi też pracę organizatorom.

Warto pamiętać, że liczba uczestników może być ograniczona, więc zapisując się wcześniej, ma się gwarancję udziału w wydarzeniu.

Trasy biegu na Kubalonce

Uczestnicy IV biegu narciarskiego Puchar Wisły będą mieli do wyboru biegi na dystansach od 100 metrów do 15 kilometrów. Trasy poprowadzone są po Kubalonce - znanym ośrodku narciarskim w Wiśle.

Dla dzieci w wieku do 15 lat przygotowano biegi na krótszych odcinkach, od 100 do 2000 metrów. Młodzież i dorośli będą rywalizować na trasach 5, 10 lub 15-kilometrowych z podziałem na płeć.

Biegi odbędą się techniką klasyczną. Na wszystkich trasach rozlokowane będą punkty kontrolne, których ominięcie będzie skutkowało dyskwalifikacją.

Trasa i profil

Trasy biegu prowadzą malowniczymi ścieżkami Kubalonki. Uczestnicy zobaczą piękne, zimowe widoki Beskidów. Najdłuższa, 15-kilometrowa trasa będzie wymagająca, ponieważ wiedzie przez pagórkowaty teren z przewyższeniami.

Czytaj więcej: Słódkie smaki Śląska w Tradycjach kulinarnych Polski

Kategorie wiekowe uczestników

IV bieg narciarski Puchar Wisły przeznaczony jest zarówno dla amatorów, jak i profesjonalnych biegaczy. Uczestnicy podzieleni są na kategorie wiekowe.

Dla najmłodszych, w wieku do 15 lat, przygotowano biegi na dystansach dostosowanych do ich możliwości (od 100 m do 2 km). Starsza młodzież może wystartować na dłuższych trasach za zgodą opiekunów.

Dorośli rywalizują w trzech biegach OPEN na dystansach 5, 10 i 15 km. Dodatkowo w każdym z nich prowadzona jest osobna klasyfikacja kobiet i mężczyzn.

Kategoria wiekowa Dystans
Dzieci do 15 lat 100 m - 2 km
Młodzież od 16 lat za zgodą opiekunów 5 km
Dorośli OPEN 5 km, 10 km, 15 km

Dystanse biegów narciarskich

IV bieg narciarski Puchar Wisły

Podczas IV biegu narciarskiego Puchar Wisły na Kubalonce przygotowano trasy o różnej długości, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie - od zupełnych amatorów po wytrawnych biegaczy.

Najmłodsi pokonają symboliczne, kilkusetmetrowe odcinki. Im starsza kategoria wiekowa, tym dłuższe trasy. Biegi główne dla dorosłych (OPEN) odbędą się na 5, 10 lub 15 km.

Nasz bieg to świetna okazja zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów do sprawdzenia swoich sił na różnych dystansach. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie trasę odpowiednią do swoich możliwości i osiągnie satysfakcjonujący go wynik.

Dodatkowo na każdym z głównych dystansów prowadzona jest osobna klasyfikacja kobiet i mężczyzn, dzięki czemu rywalizacja będzie bardziej sprawiedliwa.

Zasady udziału w zawodach

Aby wziąć udział w IV biegu narciarskim Puchar Wisły, należy zapoznać się z regulaminem i bezwzględnie go przestrzegać. Jest to warunek konieczny do dopuszczenia do startu.

Podczas biegu wszyscy zawodnicy muszą poruszać się stylem klasycznym. Na trasie zlokalizowano punkty kontrolne - kto je minie, zostanie zdyskwalifikowany.

Każdy uczestnik bierze udział w zawodach na własną odpowiedzialność i musi posiadać odpowiednie ubezpieczenie (w tym zdrowotne). Dotyczy to również niepełnoletniej młodzież

Organizatorzy zachęcają do udziału zarówno amatorów, jak i profesjonalnych biegaczy narciarskich. Nie jest wymagana przynależność do klubów sportowych.

Warunkiem uczestnictwa jest także wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby organizacji i promocji biegu. Szczegóły znajdują się w regulaminie dostępnym na stronie.

Przygotowanie do startu

Przed biegiem warto dobrze rozgrzać mięśnie, aby zmniejszyć ryzyko kontuzji. Zaleca się też zaopatrzenie w odpowiedni sprzęt - buty, kije, okulary, czapkę. Strój powinien być dopasowany do warunków i długości trasy.

Po biegu należy pamiętać o rozciąganiu i stopniowym wychodzeniu z wysiłku. To pomoże zredukować zakwasy i szybciej się zregenerować.

Informacje o opłatach startowych

Udział w IV biegu narciarskim Puchar Wisły jest płatny dla zawodników pełnoletnich. Opłata wynosi 50 zł w przypadku rejestracji online do 25 stycznia. Na miejscu, w dniu zawodów, wpisowe będzie wyższe i wyniesie 80 zł.

Z opłat zwolnieni są uczestnicy poniżej 18 roku życia. Jest to zachęta do licznego udziału najmłodszych adeptów biegów narciarskich.

  • Opłata standardowa online: 50 zł
  • Opłata w dniu zawodów: 80 zł
  • Zawodnicy poniżej 18 lat - bez opłat

Podsumowanie

W powyższym artykule zebrałem najważniejsze informacje na temat zbliżającego się wydarzenia - IV biegu narciarskiego Puchar Wisły. Jest to impreza, która odbędzie się 28 stycznia 2024 roku i z pewnością zainteresuje wielu miłośników biegów oraz aktywnego wypoczynku na śniegu.

Przedstawiłem szczegóły dotyczące zapisów - gdzie i do kiedy należy się zapisać oraz ile wynoszą opłaty startowe. Ważne, aby dokonać rejestracji przez Internet do 25 stycznia, bo wtedy opłata jest niższa. Zachecam do lektury regulaminu, w którym znajdują się dodatkowe zasady udziału w tym wydarzeniu.

Opisałem także trasy biegów - ich długość i przebieg oraz kategorie wiekowe uczestników. Są dystanse zarówno dla dzieci, jak i dorosłych biegaczy. Najmłodsi pokonają odcinki od 100 m do 2 km. Dorośli zmierzą się z trasami 5, 10 i 15 km.

Mam nadzieję, że informacje zebrane w tym artykule zachęcą Państwa do wzięcia udziału w tym sportowym wydarzeniu. Jeśli macie jakiekolwiek pytania, zostawiłem mój kontakt w stopce. Z przyjemnością udzielę dodatkowych wyjaśnień.

5 Podobnych Artykułów

  1. Odkryj Piękno Jury Krakowsko-Częstochowskiej: Ciekawe atrakcje, Praktyczne wskazówki, i Najlepsze Trasy
  2. Niezwykły redyk na Buczu - niesamowite zdjęcia z Górek Wielkich
  3. Bielska scena kabaretowa: Krzysztof Daukszewicz w programie Sposób na przetrwanie w Chybiu
  4. Zwiedź Muzeum Gazownictwa w Zabrzu
  5. Martyna Buś znów w akcji! Niespodziewana decyzja gwiazdy żeńskiej piłki nożnej
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Damian Zakrzewski
Damian Zakrzewski

Hej, jestem Damian, i cieszę się, że możemy razem odkrywać uroki i tajemnice naszego pięknego Śląska. Tutaj na blogu skupiam się na tematyce regionalnej, ponieważ jestem dumny z naszych tradycji, historii i pięknych zakątków. 

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły