Ferie z #Koleje Śląskie: Znajdź najlepsze połączenia w 2024 roku

Ferie z #Koleje Śląskie: Znajdź najlepsze połączenia w 2024 roku
Autor Damian zakrzewski
Damian zakrzewski14.02.2024 | 5 min.

Ferie zimowe to świetna okazja, aby tanio i wygodnie podróżować pociągami Kolei Śląskich. W 2024 roku możesz skorzystać z promocji na bilety, dzięki którym odkryjesz urokliwe miejsca oraz ciekawe atrakcje w pobliżu dworców na terenie województwa śląskiego. Przeczytaj ten artykuł, aby poznać najlepsze oferty i połączenia Kolei Śląskich na ferie 2024. Dowiesz się, jak tanio kupić bilety oraz jakie ciekawe miejsca warto odwiedzić w okolicach dworców kolejowych.

Promocje biletów w 2024 roku

Rok 2024 przyniesie ciekawe promocje na przejazdy pociągami Kolei Śląskich. Już teraz wiemy, że na pewno odbędzie się popularna akcja #Ferie2024, w ramach której dzieci i młodzież do 18 roku życia będą mogły podróżować za jedyne 1 zł! To świetna okazja, aby tanio zwiedzić ciekawe miejsca w regionie.

Promocja na ferie zimowe w 2024 roku będzie obowiązywała od 30 stycznia do 12 lutego. W tym czasie wszyscy uczniowie szkół podstawowych, ponadpodstawowych i policealnych z ważną legitymacją szkolną będą mogli kupić bilety za złotówkę. Nic tylko pakować plecaki i ruszać w trasę!

Zakup promocyjnych biletów

Gdzie będzie można kupić bilety w ramach promocji Ferie2024? Przede wszystkim w kasach na dworcach Kolei Śląskich. Poza tym będą one dostępne u konduktorów w pociągach, choć za taki zakup trzeba będzie zapłacić dodatkową opłatę.

Bilety na ferie w promocyjnej cenie 1 zł będzie można kupić także przez internet na stronie Kolei Śląskich lub w aplikacji mobilnej. Pamiętajcie, aby zabrać ze sobą ważną legitymację!

Podróżowanie pociągami po Śląsku

Ferie zimowe to doskonały moment na zwiedzanie Śląska koleją. Koleje Śląskie zapewniają szeroką siatkę połączeń w regionie. Dzięki temu bez problemu dostaniemy się do najciekawszych miejsc.

Warto zaplanować choćby jednodniową wycieczkę pociągiem np. z Rybnika do Wodzisławia Śląskiego albo z Bielska-Białej do Żywca. Podczas ferii na pewno nie będziemy się nudzić!

Najpopularniejsze trasy

Jakie są najchętniej wybierane kierunki podróży podczas ferii zimowych? Oto kilka propozycji:

 • Rybnik - Wodzisław Śląski
 • Katowice - Bielsko-Biała
 • Gliwice - Racibórz
 • Częstochowa - Kielce

Na tych trasach bez problemu dojedziemy pociągiem Kolei Śląskich. Warto je wziąć pod uwagę, planując zimowy wypoczynek w 2024 roku.

Czytaj więcej: Spotkanie członków SKKP: harmonogram, miejsce, informacje o wydarzeniu

Odkryj atrakcje w pobliżu dworców

Wybierając się w podróż koleją, warto zawczasu sprawdzić, co ciekawego można zobaczyć w okolicy dworca docelowego. W wielu miastach dworce znajdują się w centrum lub niedaleko głównych atrakcji.

Dobrym przykładem jest Rybnik, gdzie z dworca w kilkanaście minut możemy dojść na starówkę z rynkiem i bazyliką. Podobnie w Częstochowie - stąd blisko na Jasną Górę.

Muzea, zamki i inne atrakcje

Oto kilka pomysłów na ciekawe miejsca do zobaczenia w pobliżu dworców Kolei Śląskich:

 • Muzeum Śląskie, Zamek Piastów Śląskich - dworzec w Raciborzu
 • Pałac Dietrichsteinów - dworzec w Wodzisławiu Śląskim
 • Kopalnia Guido - dworzec w Zabrzu

Warto to wykorzystać i połączyć podróż pociągiem ze zwiedzaniem okolic dworca.

Wygodne przejazdy dla uczniów i rodzin

Ferie z #Koleje Śląskie: Znajdź najlepsze połączenia w 2024 roku
Trasa Czas jazdy
Katowice - Bielsko-Biała 1 godz. 15 min
Rybnik - Racibórz 35 min

Koleje Śląskie zapewniają wygodne warunki podróży zarówno dla uczniów, jak i rodzin z dziećmi. Pociągi są klimatyzowane, a na dłuższych trasach można skorzystać z wagonów gastronomicznych.

Rozkład jazdy jest dostosowany do potrzeb pasażerów - pociągi kursują często, także w weekendy. Podróż samym środkiem dla wielu osób jest atrakcją.

Poznaj trasy kolejowe Kolei Śląskich

Koleje Śląskie udostępniają szczegółowe mapy z zaznaczonymi liniami kolejowymi obsługiwanymi przez przewoźnika. Dzięki temu łatwiej zaplanować podróż i sprawdzić, którędy będziemy się poruszać.

Na mapie łatwo je zlokalizować i sprawdzić, które miejscowości leżą przy danej linii kolejowej. Dzięki temu wiemy, jakie atrakcje czekają na nas w okolicy.

Jedną z ważniejszych tras jest połączenie z Katowic do Wisły Głębce. Pociągi Kolei Śląskich kursują tędy m.in. przez Sosnowiec, Dąbrowę Górniczą, Będzin, Czeladź, Bielsko-Białą, Czechowice-Dziedzice i Ustroń. Na tej linii znajduje się wiele interesujących miejsc do zwiedzania.

Inną popularną trasą jest linia z Katowic do Nysy przez Gliwice, Opole, Brzeg, namysłów. To dobra opcja, aby dotrzeć pociągiem do Opolszczyzny. Po drodze mijamy m.in. malowniczo położony zamek w Mosznej.

Jak widać, Koleje Śląskie umożliwiają sprawne przemieszczanie się po regionie i docieranie do najciekawszych miejsc. Korzystając z ich usług, z łatwością zaplanujemy wycieczkę w dowolnym kierunku.

Podsumowanie

Ferie zimowe 2024 z pewnością będą obfitowały w promocje na przejazdy koleją po Śląsku. Możemy liczyć na atrakcyjne bilety za złotówkę w ramach akcji Kolei Śląskich skierowanej do uczniów. To doskonała okazja do taniego zwiedzania regionu i odkrywania ciekawych miejsc położonych w pobliżu dworców. Przemyślana podróż pociągiem po połączeniach Kolei Śląskich pozwoli nam poznać urokliwe zakątki i zabytki województwa śląskiego.

Podsumowując, zachęcamy do skorzystania z promocji i wygodnych połączeń Kolei Śląskich podczas zbliżających się ferii zimowych. Wspaniała przygoda w oczekiwaniu na tych, którzy lubią podróżować i poznawać nasz region koleją.

Najczęściej zadawane pytania

Z promocji mogą skorzystać dzieci powyżej 4 lat do czasu rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej oraz uczniowie szkół podstawowych, średnich i branżowych do 18 roku życia posiadający ważną legitymację szkolną.

Bilety za 1 zł są dostępne w kasach biletowych Kolei Śląskich oraz bezpośrednio u konduktora w pociągu, bez dopłaty za wydanie biletu.

Nie, promocja nie obejmuje biletów na odcinku transgranicznym Chałupki - Bohumin.

Promocja obowiązuje od 20 stycznia do 11 lutego 2024 r., czyli na czas ferii zimowych w województwie śląskim.

Aktualny rozkład jazdy pociągów Kolei Śląskich jest dostępny na stronie internetowej przewoźnika www.kolejeslaskie.com w zakładce Rozkład Jazdy.

5 Podobnych Artykułów:

 1. Odkryj Piękno Jury Krakowsko-Częstochowskiej: Ciekawe atrakcje, Praktyczne wskazówki, i Najlepsze Trasy
 2. Trening przed meczem z Pogonią na Tarczyńskiej Arenie
 3. Zwiedź Muzeum Gazownictwa w Zabrzu
 4. Poznaj historię Twierdzy Srebrnogórskiej - dawnej pruskiej twierdzy
 5. Świetna prezentacja młodych piłkarek Śląska: ogniste zakończenie roku!
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Damian zakrzewski
Damian zakrzewski

Hej, jestem Damian, i cieszę się, że możemy razem odkrywać uroki i tajemnice naszego pięknego Śląska. Tutaj na blogu skupiam się na tematyce regionalnej, ponieważ jestem dumny z naszych tradycji, historii i pięknych zakątków. 

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły