Świetna prezentacja młodych piłkarek Śląska: ogniste zakończenie roku!

Świetna prezentacja młodych piłkarek Śląska: ogniste zakończenie roku!
Autor Dominika Wiśniewska
Dominika Wiśniewska15.01.2024 | 6 min.

Świetna prezentacja młodych piłkarek Śląska na zakończenie roku w turnieju Visa Winter Cup. Po emocjonujących meczach zajęły drugie miejsce, przegrywając dopiero w finale po rzutach karnych. Jednocześnie podjęły szlachetną decyzję o przekazaniu nagród na licytację charytatywną. Mogły liczyć na wsparcie pierwszego zespołu. Zdobyły cenne doświadczenie przed kolejnymi turniejami.

Drugie miejsce w finale turnieju

Młode piłkarki Śląska Wrocław zajęły drugie miejsce w turnieju Pajor&Tarczyńska Visa Winter Cup w Opolu. W finale uległy po rzutach karnych drużynie Diamentów Warszawa. Był to niezmiernie emocjonujący mecz, w którym obie drużyny zaprezentowały wysoki poziom. Ostatecznie szczęście uśmiechnęło się do rywalek.

Warto docenić świetną postawę młodych piłkarek Śląska w całym turnieju. Wygrały fazę grupową, pokonując kolejno Medyk Konin, Unię Opole oraz Diamenty Warszawa. W tym ostatnim pojedynku potrzebne były rzuty karne. Następnie w półfinale pewnie ograły Tęczę Bydgoszcz. Dopiero finał okazał się zbyt wymagający.

Mimo porażki w decydującym starciu, drugie miejsce to świetny wynik i powód do dumy. Pokazuje on, że młode adeptki futbolu we Wrocławiu rozwijają się w dobrym kierunku. Z pewnością zdobycie wicemistrzostwa doda im motywacji do dalszej ciężkiej pracy.

Szlachetny gest zawodniczek

Warto odnotować niezwykle szlachetną decyzję podjętą przez piłkarki po finale turnieju. Zdecydowały się one przekazać zdobyte nagrody - puchar za drugie miejsce oraz bon pieniężny - na licytację charytatywną dla chorego kolegi Franka.

Jak przyznała trenerka Julia Maskiewicz, jest niezwykle dumna z tego typu postawy swoich podopiecznych. Świadczy ona o dojrzałości dziewcząt i wrażliwości na potrzeby innych, co warto podkreślić i docenić.

Awans do finału po emocjonujących meczach

Droga Śląska Wrocław do finału turnieju była bardzo emocjonująca. Już fazę grupową można uznać za pełną zwrotów akcji i wyrównanej walki z przeciwnikami.

Mecz z Diamentami Warszawa zakończył się remisem w regulaminowym czasie gry i dopiero rzuty karne przesądziły o wygranej podopiecznych Julii Maskiewicz. Był to zapowiedź wyrównanego finału i pokazał, że obie drużyny prezentują zbliżony poziom.

Półfinałowe starcie z Tęczą Bydgoszcz także obfitowało w emocje. Ostatecznie jednak Śląsk okazał się lepszy i awansował do finału. Tam ponownie trafił na utytułowane rywalki z Warszawy. Niestety, tym razem szczęście uśmiechnęło się do przeciwniczek.

Planowany rewanż w kolejnym turnieju

Mimo porażki w decydującym meczu, należy docenić postawę młodych piłkarek ze Śląska Wrocław. Z pewnością zdobyte doświadczenie zaprocentuje w kolejnych turniejach i meczach ligowych.

Zawodniczki i sztab szkoleniowy nie ukrywają, że chciałyby zrewanżować się za tę porażkę Diamentom Warszawa. Być może nadarzy się ku temu okazja już w następnym turnieju z ich udziałem. Jeśli tak się stanie, młode piłkarki na pewno dołożą wszelkich starań, by tym razem triumfować.

Czytaj więcej: śląsk drugi w frekwencji w Ekstraklasie

Wsparcie ze strony pierwszego zespołu

Dużym wsparciem dla młodych reprezentantek Śląska Wrocław była obecność zawodniczek pierwszego zespołu na trybunach. Martyna Buś, Marcelina Buś oraz Joanna Wróblewska nie szczędziły dziewczynom głośnego dopingu.

Z pewnością świadomość, że kibicują im tak uznane i doświadczone piłkarki klubowe, dodała młodym pewności siebie. Mogły poczuć się jak prawdziwe reprezentantki barw Śląska walczące o dobre imię klubu.

Taka integracja pomiędzy zespołami różnych kategorii wiekowych z pewnością pozytywnie wpływa na atmosferę w klubie. Buduje poczucie wspólnoty i solidarności niezbędnej do osiągania sukcesów sportowych.

Trenerzy czerpią wiedzę od pierwszego zespołu

Obecność utytułowanych piłkarek z pierwszej drużyny była także okazją do wymiany doświadczeń dla sztabu szkoleniowego podopiecznych. Zarówno Julia Maskiewicz, jak i Michał Czykieta mogli porozmawiać ze starszymi koleżankami po fachu i wymienić się spostrzeżeniami.

Bezcenne są wskazówki osób, które na co dzień trenują z najlepszymi zawodniczkami i są bezpośrednio zaangażowane w profesjonalny futbol. Młodzi trenerzy mogą czerpać z ich bogatego doświadczenia.

MVP turnieju z drużyny Śląska

Świetna prezentacja młodych piłkarek Śląska: ogniste zakończenie roku!

Indywidualne wyróżnienie dla zawodniczki turnieju trafiło do Michaliny Wiśniewskiej z drużyny Śląska Wrocław. Piłkarka otrzymała zaszczytny tytuł MVP całego turnieju, co świadczy o jej kluczowej roli dla zespołu.

Wiśniewska zaprezentowała się z bardzo dobrej strony we wszystkich meczach młodych „Wrocławianek”. Strzeliła kilka bramek, miała udział przy kolejnych trafieniach oraz wybijała się aktywnością i zaangażowaniem na boisku.

Tytuł MVP to duże wyróżnienie dla młodej zawodniczki. Z pewnością będzie to dla niej dodatkowa motywacja do dalszego rozwoju. W przyszłości być może zapuka do drzwi pierwszego zespołu Śląska.

Drużyna Trenerzy
Śląsk Wrocław U13/U14 Julia Maskiewicz, Michał Czykieta

Podsumowanie

Mimo niepowodzenia w finale, występ młodych piłkarek Śląska Wrocław w turnieju Visa Winter Cup należy ocenić jako udany. Drugie miejsce to świetny wynik, który rokuje bardzo dobrze na przyszłość.

Niezwykle budujący jest fakt, że młode adeptki futbolu nie tylko prezentują wysoki poziom sportowy, ale też cechuje je dojrzałość i wrażliwość na potrzeby innych. Świadczy o tym ich szlachetny gest przekazania nagród na cele charytatywne.

Z pewnością dziewczyny wyjdą z tego turnieju umocnione pod względem motywacji i pewności siebie. Stać je na więcej, o czym być może przekonają rywalki już w kolejnych zawodach.

Podsumowanie

W mojej ocenie występ młodych piłkarek Śląska Wrocław w turnieju Visa Winter Cup należy uznać za udany. Co prawda nie udało im się triumfować, ale drugie miejsce to i tak świetny wynik. Pokazuje on, że zespół rozwija się w dobrym kierunku.

Szczególnie budujący wydaje mi się fakt, że oprócz umiejętności sportowych dziewczyny wykazały się też dojrzałością i wrażliwością. Ich szlachetny gest przekazania nagród na cele charytatywne zasługuje na uznanie.

Z tego doświadczenia z pewnością wyjdą umocnione. Zdobytą wiedzę o rywalkach mogą wykorzystać w kolejnych turniejach. Stać je zresztą na więcej, o czym przekonały już w tych zawodach.

Podsumowując - drugie miejsce to sukces, a przede wszystkim kolejny krok w rozwoju młodych, utalentowanych piłkarek. Z optymizmem można patrzeć w przyszłość tego zespołu.

5 Podobnych Artykułów

  1. Odkryj Piękno Jury Krakowsko-Częstochowskiej: Ciekawe atrakcje, Praktyczne wskazówki, i Najlepsze Trasy
  2. Niezwykły redyk na Buczu - niesamowite zdjęcia z Górek Wielkich
  3. Bielska scena kabaretowa: Krzysztof Daukszewicz w programie Sposób na przetrwanie w Chybiu
  4. Zwiedź Muzeum Gazownictwa w Zabrzu
  5. Martyna Buś znów w akcji! Niespodziewana decyzja gwiazdy żeńskiej piłki nożnej
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Dominika Wiśniewska
Dominika Wiśniewska

Kocham historię i kulturę Śląska. Na blogu opisuję tradycje, kuchnię, gwarę i zabytki regionu. Dzielę się rodzinnymi przepisami na śląskie kołocze i rolady. Opowiadam o industrialnym krajobrazie i starych kopalniach. Polecam najciekawsze trasy turystyczne i opisuję lokalne wydarzenia kulturalne. Przybliżam sylwetki wielkich Ślązaków. Jestem dumna ze śląskiego etosu pracy.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły