Niezwykły redyk na Buczu - niesamowite zdjęcia z Górek Wielkich

Niezwykły redyk na Buczu - niesamowite zdjęcia z Górek Wielkich
Autor Damian zakrzewski
Damian zakrzewski06.05.2024 | 3 min.

Masz ochotę przenieść się w czasie i doświadczyć unikalnej tradycji naszych przodków? Już 5 maja w Górkach Wielkich odbędzie się niezwykły redyk na Buczu. Czeka na Ciebie obrzęd poświęcenia owiec, który pozwoli poznać bogatą kulturę regionu. A po duchowych przeżyciach, czas na smakowite góralskie przysmaki i zabawę przy ludowych rytmach.

Obrzęd poświęcenia owiec spod Tatr prawdziwą atrakcją

Jeśli szukasz niezwykłego przeżycia, które przeniesie Cię w czasie i pozwoli doświadczyć redyku na Buczu w całej okazałości, musisz przyjechać do Górek Wielkich 5 maja. Ten wyjątkowy redyk na buczu góry wielkie to prawdziwa gratka dla miłośników tradycji i kultury góralskiej.

Główną atrakcją będzie obrzęd poświęcenia owiec, który nawiązuje do wielowiekowej tradycji pasterskiej redyku na beskidy. Zobaczysz na własne oczy, jak bacowie przeprowadzają stado przez wzniesienia, a następnie dokonują rytualnego poświęcenia owiec przed wypędzeniem ich na letnie pastwiska.

To niezapomniane widowisko z pewnością zachwyci nie tylko miłośników redyku na bacowie, ale także wszystkich, którzy szanują piękno lokalnych obrzędów. Nie przegap tej okazji, by zatrzymać się na chwilę w wypełnionym duchem miejscu spod Tatr.

Co zjemy na redyku? Regionalne góralskie przysmaki

Po duchowych przeżyciach nadejdzie czas na prawdziwą ucztę dla podniebienia. Redyk na buczu to również niepowtarzalna okazja, aby skosztować regionalnych przysmaków. Bacowie z Górek Wielkich przygotują dla Was szereg specjałów kuchni góralskiej.

Możecie liczyć na oscypki, bundze, kwaśnicę i inne potrawy bazujące na owczym mleku i mięsie. Nie zabraknie również miejscowych nalewek i słodkich wypieków.

  • Zapach świeżo upieczonego chleba z miejscowej pieczarki
  • Rozgrzewająca kwaśnica na baraninie
  • Pachnące oscypki prosto z bacówki

Smakowite jadło w połączeniu z gościnnością gospodarzy na pewno zachwyci każdego gościa redyku góry malopolska. To doskonała okazja, by rozkoszować się niepowtarzalnymi smakami przy dźwiękach trombity!

Czytaj więcej: Niesamowite rzeczy, które musisz mieć przed meczem Śląsk - Ruch

Po redyku na Buczu szykuje się bujda na ludową nutę

Zdjęcie Niezwykły redyk na Buczu - niesamowite zdjęcia z Górek Wielkich

Ale to jeszcze nie koniec atrakcji! Po obrzędzie i uczcie przygotowanej przez bacę czeka na Was redyk na beskidy w całkiem innym wydaniu. Kiedy słońce zajdzie za górami, rozpocznie się wielka bujda przy muzyce na ludową nutę.

Na scenie zagości znany DJ Pedro, który rozkręci prawdziwą góralską imprezę. Będzie można potańczyć przy rytmach góralskich melodii, a także wziąć udział w tradycyjnych zabawach ludowych, jak np. konkursy na najlepszy śpiew zbójnicki.

Jeśli więc planujesz spędzić niezapomniany majowy weekend w Górkach Wielkich, koniecznie zapisz w kalendarzu datę 5 maja. Zarówno pasjonaci lokalnych obyczajów, jak i osoby dopiero odkrywające piękno górali z pewnością znajdą coś dla siebie podczas tej niezwykłej imprezy.

Nie przegap tego wyjątkowego wydarzenia! Redyk na Buczu w Górkach Wielkich to doskonała okazja, by poczuć klimat beskidzkich wsi i na własne oczy ujrzeć tradycję prosto spod Tatr.

5 Podobnych Artykułów:

  1. Odkryj Piękno Jury Krakowsko-Częstochowskiej: Ciekawe atrakcje, Praktyczne wskazówki, i Najlepsze Trasy
  2. Sezon się kończy w sobotę - będziesz zaskoczony tym, co się wydarzy
  3. Spotkanie z cyklu Poznaj Śląskie - wizyta w ArcelorMittal Park
  4. Zwiedź Muzeum Gazownictwa w Zabrzu
  5. Ta wiadomość zmieni twoje życie: Niezwykła oferta w Kolejach Śląskich
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Damian zakrzewski
Damian zakrzewski

Hej, jestem Damian, i cieszę się, że możemy razem odkrywać uroki i tajemnice naszego pięknego Śląska. Tutaj na blogu skupiam się na tematyce regionalnej, ponieważ jestem dumny z naszych tradycji, historii i pięknych zakątków. 

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły