Magiera liczy na wsparcie kibiców w meczu z Ruchem

Magiera liczy na wsparcie kibiców w meczu z Ruchem
Autor Dominika Wiśniewska
Dominika Wiśniewska20 maja 2024 | 3 min

Czy możemy liczyć na wsparcie kibiców w walce o kolejne punkty PKO BP Ekstraklasy? Jacek Magiera przed sobotnim meczem ze spadkowiczem z Chorzowa zapowiada, że będzie to kluczowy moment sezonu. Trener wrocławskiej drużyny oczekuje determinacji i zaangażowania od zawodników, ale liczy również na pomoc z trybun. Wydaje się, że mentalne nastawienie zespołu będzie odgrywać kluczową rolę w starciu z Ruchem.

Sytuacja kadrowa przed meczem z Ruchem

Trener Jacek Magiera nie musi się martwić o poważne osłabienia kadrowe przed sobotnią potyczką ze spadkowiczem z Chorzowa. Jedynym nieobecnym będzie Piotr Samiec-Talar, który pauzować musi za kartki. Reszta zespołu Śląska jest zdrowa i gotowa do boju.

Magiera podkreśla, że to finisz sezonu i każdy jego zawodnik musi nastawić się mentalnie na zwycięstwo. Według szkoleniowca drużyny z Wrocławia, to właśnie aspekt psychiczny będzie kluczowy w ostatnich pięciu meczach ligowych. Liczy on na determinację i pełne zaangażowanie piłkarzy.

Trener gospodarzy ma nadzieję, że wsparcie kibiców, licznie zgromadzonych na Tarczyński Arenie, pomoże jego podopiecznym odnieść kolejny triumf. Wzywa sympatyków, by stworzyli na stadionie atmosferę, która zmotywuje zespół do zwycięstwa.

Oczekiwania wobec Petera Pokornego i roli mentalu

Peter Pokorny w minionym spotkaniu z Legią Warszawa obejrzał żółtą kartkę, która przybliżyła go do zawieszenia. Doświadczony pomocnik jest jednak jednym z kluczowych liderów w linii pomocy i Magiera nie planuje oszczędzać go w obawie przed kartkami.

Szkoleniowiec Śląska wytłumaczył, że czasami taktyczny faul w doliczonym czasie gry może być wart ryzyka i pomóc zespołowi wygrać mecz. Liczy, że jego zawodnik będzie rozsądny i uniknie zbędnej dyskwalifikacji.

Ponadto w opinii Magiery, to właśnie aspekt mentalny będzie decydujący w finałowej fazie sezonu. Jak zaznaczył, nie umiejętności taktyczne czy fizyczne, a raczej panowanie nad emocjami i dobra postawa psychiczna zadecydują o sukcesie lub porażce.

Czytaj więcej: Niesamowite! Polskie piłkarki awansowały do półfinału

Analiza ostatniego meczu z Ruchem pod nowym trenerem

Zdjęcie Magiera liczy na wsparcie kibiców w meczu z Ruchem

Trener Śląska stara się nie wracać pamięcią do bardzo kontrowersyjnego i emocjonującego meczu z Ruchem z początku roku. Wówczas doszło do licznych sporów i dyskusji, a sędzia dogorywkę musiał dokończyć przy pustych trybunach.

  • Magiera zaznacza jednak, że obecne spotkanie będzie zupełnie inne:
  • Ruch gra teraz innym systemem pod wodzą nowego szkoleniowca.
  • Zmienił się również styl gry chorzowskiej drużyny - częściej pressingu i gry na połowie rywala.

Pomimo bycia faworytem, trener Śląska nie lekceważy sobotniego przeciwnika. Zapowiada walkę o każdą piłkę i pełną koncentrację swoich piłkarzy od pierwszej do ostatniej minuty. Zwycięstwo jest dla niego obowiązkiem, jeśli drużyna chce kontynuować walkę o mistrzostwo kraju.

Najczęstsze pytania

Niestety Piotr Samiec-Talar nie będzie mógł wystąpić w meczu z Ruchem Chorzów ze względu na kartki. Trener Jacek Magiera potwierdził, że to jedyny zawodnik, który nie jest brany pod uwagę na to spotkanie.

Peter Pokorny zbliża się do zawieszenia za kartki, jednak Magiera nie zamierza go oszczędzać. Szkoleniowiec Śląska uważa, że czasem taktyczny faul może pomóc wygrać mecz, a Pokorny jest dla niego kluczowym zawodnikiem w środku pola.

Ruch Chorzów pod wodzą nowego trenera zmienił styl gry. Teraz częściej wychodzą wysokim pressingiem, grają na połowie rywala i dobrze biegają. Magiera podkreśla, że chociaż są na ostatnim miejscu, to żadnej drużynie nie dają łatwo wygrać.

Trener Śląska Wrocław liczy, że tętnią życiem trybuny Tarczyński Areny pomogą jego zespołowi w walce o zwycięstwo. Magiera oczekuje, że kilka tysięcy kibiców stworzy atmosferę, która zmobilizuje i zmotywuje jego zawodników do pełnego zaangażowania.

Jacek Magiera uważa, że w ostatnich pięciu meczach ligowych najważniejszą rolę odegra aspekt mentalny. Jak zaznaczył, nie taktyka czy umiejętności fizyczne, a panowanie nad emocjami i odpowiednie nastawienie psychiczne zadecydują o sukcesie lub porażce jego drużyny.

5 Podobnych Artykułów

  1. Odkryj Piękno Jury Krakowsko-Częstochowskiej: Ciekawe atrakcje, Praktyczne wskazówki, i Najlepsze Trasy
  2. 8 filmowych lokacji na Śląsku, które cię zaskoczą
  3. Sezon się kończy w sobotę - będziesz zaskoczony tym, co się wydarzy
  4. Spotkanie z cyklu Poznaj Śląskie - wizyta w ArcelorMittal Park
  5. Korzenie, które definiują: Wpływ przeszłości na teraźniejszość
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Dominika Wiśniewska
Dominika Wiśniewska

Kocham historię i kulturę Śląska. Na blogu opisuję tradycje, kuchnię, gwarę i zabytki regionu. Dzielę się rodzinnymi przepisami na śląskie kołocze i rolady. Opowiadam o industrialnym krajobrazie i starych kopalniach. Polecam najciekawsze trasy turystyczne i opisuję lokalne wydarzenia kulturalne. Przybliżam sylwetki wielkich Ślązaków. Jestem dumna ze śląskiego etosu pracy.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły