Best western hotel mariacki gospodarzem silesia meeting day w Katowicach

Best western hotel mariacki gospodarzem silesia meeting day w Katowicach
Autor Dominika Wiśniewska
Dominika Wiśniewska04.04.2024 | 10 min.

Best Western Hotel Mariacki w Katowicach był niedawno gospodarzem prestiżowego wydarzenia Silesia Meeting Day. Ta cykliczna branżowa impreza odbywa się co roku w innym mieście na Śląsku, a jej celem jest integrowanie, edukowanie i budowanie relacji w sektorze spotkań i eventów. Goście spotkania mieli okazję zwiedzić ten wyjątkowy butikowy hotel ze stuletnimi tradycjami, wraz ze słynnym browarem, a także wziąć udział w interesującej dyskusji na temat przyszłości edukacji turystycznej.

Best Western Hotel Mariacki Hotel Gospodarzy Silesii

Jeśli szukasz wyjątkowego miejsca do organizacji spotkania biznesowego lub konferencji w Katowicach, z pewnością Best Western Hotel Mariacki będzie doskonałym wyborem. Ten ekskluzywny luksusowy hotel niedawno gościł prestiżową imprezę branżową Silesia Meeting Day, której był gospodarze. Wyjątkowa lokalizacja i klimat sprawiły, że uczestnicy wydarzenia mieli okazję doświadczyć prawdziwej śląskiej gościnności w stylowych wnętrzach.

Hotel Mariacki posiada bogatą historię sięgającą początku XX wieku, kiedy to w tym miejscu mieścił się browar i piwiarnia. Dziś tradycja ta jest kultywowana dzięki hotelowemu browarowi, oferującemu doskonałe lokalne piwa. Jednak nie tylko tradycja decyduje o wyjątkowości tego miejsca. Best Western Hotel Mariacki to przede wszystkim najwyższa jakość usług, stylowe wnętrza i niepowtarzalny klimat, który sprawi, że każdy gość poczuje się tu jak u siebie.

Goszcząc Silesia Meeting Day, hotel Mariacki udowodnił, że doskonale radzi sobie z organizacją dużych wydarzeń branżowych. Sale konferencyjne, profesjonalna obsługa oraz bogata oferta gastronomiczna i noclegowa sprawiły, że spotkanie biznesowe przebiegło bez najmniejszych zakłóceń. Uczestnicy mogli w pełni skoncentrować się na programie merytorycznym i networkingu w komfortowych, stylowych wnętrzach.

Jeśli więc planujesz organizację wydarzenia w Katowicach, z pewnością warto rozważyć Best Western Hotel Mariacki. To miejsce, które łączy tradycję z nowoczesnością, oferując najwyższy poziom usług i wyjątkową atmosferę sprzyjającą biznesowym spotkaniom.

Wnętrza i klimat wypełniony historią

Przedwojenna kamienica, w której mieści się Best Western Hotel Mariacki, ma ponad 60-letnią tradycję hotelarską. Zabytkowy budynek z końca XIX wieku został odrestaurowany z dbałością o zachowanie oryginalnych detali architektonicznych i wystroju wnętrz. Dzięki temu goście hotelu mogą poczuć prawdziwie śląski klimat już od pierwszych chwil pobytu.

Stylowe wnętrza z ceglanymi sklepieniami, drewnianymi belkami i kryształowymi żyrandolami wprowadzają niepowtarzalny, przytulny nastrój. Dodatkowego uroku dodają eksponaty pamiątki związane z historią budynku i dawną piwiarnia. Wszystko to sprawia, że Best Western Hotel Mariacki to miejsce pełne charakteru i niepowtarzalnego klimatu, w którym można przenieść się w czasie i poczuć atmosferę dawnych Katowic.

Spotkanie branżowe Silesia Meeting Day w Katowicach

Piąta edycja Silesia Meeting Day, prestiżowego spotkania biznesowego branży eventowej, odbyła się w tym roku w katowickim Best Western Hotelu Mariacki. To cykliczne wydarzenie ma na celu integrację, edukację i budowanie relacji w sektorze spotkań i wydarzeń na Śląsku. Cieszy się ogromnym zainteresowaniem nie tylko wśród członków Śląskiego Konwentu Biur Kongresowych, organizatora imprezy, ale również firm z branży z całego regionu.

Silesia Meeting Day to doskonała okazja do wymiany doświadczeń, nawiązywania nowych kontaktów biznesowych i poznawania najnowszych trendów w branży MICE (meetings, incentives, conferences, exhibitions). Podczas spotkania odbywają się prelekcje, warsztaty i panele dyskusyjne z udziałem ekspertów i praktyków z tego sektora. Integralna część wydarzenia to także prezentacja oferty poszczególnych członków konsorcjum.

„Dla nas jako konsorcjantów, ale też i prowadzących biznes na co dzień, to niezwykle ważne i potrzebne wydarzenie. Nie tylko ze względu na fakt podtrzymania relacji biznesowych, pokazania własnych możliwości, reklama dla obiektu. Ale też element możliwości współpracy, jak i dzielenia się wiedzą, które Silesia Convention Bureau daje." - mówi Anna Chwałko, dyrektor hotelu Best Western Mariacki.

Tegoroczne spotkanie przyciągnęło wielu uczestników nie tylko z regionu Śląska, ale i z całej Polski. Fakt, że Best Western Hotel Mariacki był gospodarzem wydarzenia, dał szansę obiektowi na zaprezentowanie swojej oferty i możliwości organizacyjnych dużej grupie branżowych gości. A dzięki nieszablonowej lokalizacji i niepowtarzalnemu klimatowi hotelu, uczestnicy mogli doświadczyć prawdziwej śląskiej gościnności.

Czytaj więcej: Ferie w Przytulii - Wieczór w Brennej z Widokiem na Góry

Wnętrze i klimat Best Western Hotel Mariacki w Katowicach

Jedną z największych atrakcji Best Western Hotelu Mariacki są jego stylowe i klimatyczne wnętrza. Zabytkowa kamienica z końca XIX wieku przeszła gruntowną renowację, podczas której z dbałością odrestaurowano wszystkie oryginalne detale architektoniczne. Dzięki temu goście mogą poczuć prawdziwą atmosferę dawnych Katowic, a jednocześnie cieszyć się najwyższym standardem współczesnego hotelu.

We wnętrzach dominują naturalne materiały - cegła, drewno i kamień, a także stylowe oświetlenie w postaci kryształowych żyrandoli. Ściany zdobią liczne pamiątki związane z historią budynku i dawną piwiarnia, która tu niegdyś funkcjonowała. To wszystko tworzy wyjątkowy, przytulny klimat i wprowadza podróżnych w atmosferę śląskiej tradycji i wielokulturowości.

Hotelowy browar i restauracja z kuchnią śląską

Niewątpliwą atrakcją Best Western Hotelu Mariacki jest własny browar kontynuujący tradycje piwowarskie tego miejsca sięgające 1906 roku. Wielokrotnie nagradzane piwa browaru Mariacki o smaku zbliżonym do czeskich lagerów doskonale komponują się z regionalną kuchnią śląską serwowaną w hotelowej restauracji.

Menu restauracji oferuje szeroki wybór śląskich specjałów takich jak kluski śląskie, rolada czy modra kapusta. Wszystko przygotowywane według tradycyjnych receptur z wykorzystaniem sezonowych, lokalnych produktów. Dzięki temu każdy gość może poczuć prawdziwy smak regionalnej kuchni w zgodzie z filozofią slow food.

 • Unikatowy wystrój z ceglanymi sklepieniami i drewnianymi belkami
 • Kryształowe żyrandole i stylowe oświetlenie
 • Eksponaty i pamiątki związane z tradycjami browaru
 • Browar Mariacki z lokalnymi, nagradzanymi piwami
 • Restauracja z kuchnią śląską i produktami lokalnymi

Z pewnością ta wyjątkowa atmosfera, pełna śląskich tradycji i wielokulturowego dziedzictwa regionu, doceniona została także przez uczestników Silesia Meeting Day. Best Western Hotel Mariacki to miejsce, w którym biznes można połączyć z odkrywaniem prawdziwej, niepowtarzalnej tożsamości Katowic.

Degustacja piwa browaru Mariacki w Best Western Hotelu

Zdjęcie Best western hotel mariacki gospodarzem silesia meeting day w Katowicach

Podczas trwania Silesia Meeting Day uczestnicy mieli okazję nie tylko zwiedzić Hotel Mariacki, ale także skosztować specjałów jego browaru. Goście mogli delektować się lokalnymi piwami Monopol Pils warzonym według oryginalnej, przedwojennej receptury z 1906 roku.

Historia browaru sięga początków XX wieku, kiedy to w kamienicy przy ul. Mariackiej 15 znajduje się pierwsza śląska piwiarnia prowadzona przez Handlera, właściciela Oberschlesische Bierbrauerei. Tradycja ta została wskrzeszona w nowym browarju hotelowym produkującym jedyny tego typu trunek w całych Katowicach.

Piwa Browaru Mariacki to niepasteryzowane lagery warzone w oparciu o sprawdzone, historyczne receptury. Ich charakterystyczny smak zbliżony jest do czeskich piw, lecz z nutą śląskiej tradycji. Wszystkie piwa browaru niejednokrotnie zdobywały laury na krajowych i międzynarodowych konkursach browarniczych.

Piwo Styl Ekstraktu Alkohol
Monopol Pils Pilsner 11% 5,3%
Mönch Dunkel Ciemne 13% 5,8%
Heller Bock Bock 16% 6,5%

Degustacja piw Browaru Mariacki podczas Silesia Meeting Day z pewnością była doskonałą okazją, by poczuć śląską tradycję i gościnność. A dzięki wyśmienitym trunkiermam uczestnicy mogli na chwilę przenieść się w dawne czasy Katowic i podzielić się tą wyjątkową atmosferą.

Panel "Przyszłość turystyki w Katowicach" w Best Western

Kluczowym punktem Silesia Meeting Day był panel dyskusyjny pt. "Przyszłość turystyki – ewolucja czy rewolucja w sferze edukacji?". Otwarta formuła panelu umożliwiła publiczności aktywny udział i zabieranie głosu, co doprowadziło do żywej dyskusji na temat wyzwań stojących przed branżą turystyczną w regionie.

Gospodarzem panelu był dr Grzegorz Jankowski, prodziekan ds. kierunku Turystyka i Rekreacja na Akademii Górniczo-Hutniczej w Katowicach. Gości tworzyli eksperci z kluczowych dla branży edukacyjnych ośrodków Śląska: Renatę Dobrowolską z Uniwersytetu Śląskiego, Krzysztofa Cieślikowskiego z Akademii Wychowania Fizycznego oraz Pawła Piotrowskiego z Uniwersytetu Ekonomicznego.

Dyskusja obracała się wokół przyszłości edukacji w sektorze turystycznym. Poruszano kwestie dostosowania programów nauczania i rozwoju kompetencji u przyszłych kadr branży do dynamicznie zmieniających się trendów i potrzeb rynku. Nie zabrakło także głosów dotyczących integracji przedstawicieli różnych środowisk związanych z turystyką oraz wzmacnianiem współpracy między uczelniami a biznesem.

Panel spotkał się z ogromnym zainteresowaniem uczestników Silesia Meeting Day. Dobitnie pokazał, jak ważną rolę w rozwoju regionu śląskiego i całej branży MICE odgrywają placówki edukacyjne kształcące przyszłe kadry. Dlatego tak istotne są dyskusje integrując środowiska akademickie, biznesowe i eksperckie w celu wymiany doświadczeń i wspólnego kształtowania ścieżek edukacyjnych.

Certyfikat konsorcjum SCB dla Catering Arts w Katowicach

Silesia Meeting Day było również okazją do oficjalnego przyjęcia w szeregi Śląskiego Konwentu Biur Kongresowych nowego członka – firmy Catering Arts z Chorzowa. Właściciele tej cateringowej marki - Ewelina i Marcin Czajka odebrali certyfikat uczestnictwa w konsorcjum podczas spotkania.

 • Śląskie Konwentum Biur Kongresowych to organizacja zrzeszająca czołowe firmy branży MICE (spotkania, kongresy, konferencje, eventy) z regionu.
 • Jej celem jest promocja Śląska jako atrakcyjnego miejsca organizacji tego typu wydarzeń oraz koordynacja i wzmacnianie współpracy między podmiotami branżowymi.
 • Dołączenie Catering Arts do konsorcjum oznacza wzmocnienie oferty cateringowej oraz możliwość lepszej integracji tego sektora z pozostałymi obszarami branży spotkań i wydarzeń.

Podczas Silesia Meeting Day nie zabrakło również wątku edukacyjnego. Jarosław Marciuk z Polskiej Organizacji Turystycznej - Poland Convention Bureau poprowadził warsztaty z digital marketingu w turystyce biznesowej. Natomiast wśród gości specjalnych znaleźli się przedstawiciele takich obiektów jak Novotel Katowice Centrum, Hotel Pałac Czarny Las oraz agencji Dreamup.

Tegoroczna edycja Silesia Meeting Day w katowickim Best Western Hotelu Mariacki z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczestników. To wyjątkowe miejsce dzięki swojej bogatej historii, stylowym wnętrzom i niepowtarzalnej atmosferze, idealnie wpisało się w ideę tego branżowego spotkania. Warsztaty, prelekcje i panele dyskusyjne przeplatały się z degustacją lokalnych specjałów i piw browaru Mariacki. Wszystko to w aurze śląskiej gościnności i wielokulturowości, stanowiło doskonałą oprawę dla integracji przedstawicieli branży MICE oraz wymiany doświadczeń na temat przyszłości tego sektora w regionie. Z pewnością wszyscy uczestnicy wyjechali z Katowic bogatsi o nowe kontakty, inspiracje i smaki prawdziwej śląskiej tradycji.

Podsumowanie

Best Western Hotel Mariacki w Katowicach okazał się doskonałym gospodarzem prestiżowego spotkania biznesowego Silesia Meeting Day. Ten wyjątkowy, luksusowy hotel z własnym browarem i restauracją serwującą śląskie specjały stworzył niepowtarzalną atmosferę dla branżowego wydarzenia. Uczestnicy mogli połączyć merytoryczny program konferencji z odkrywaniem tradycji i gościnnością regionu.

Gospodarze z Best Western Hotelu Mariacki zadbali, by goście Silesia Meeting Day w stołecznych Katowicach poczuli prawdziwy smak Śląska. Degustacja piw z własnego browaru, prelekcje ekspertów i możliwość networkingu w zabytkowych wnętrzach z pewnością zapisały się jako niezapomniane doświadczenie. Tegoroczna edycja doskonale wpisała się w założenia integrowania, edukowania i budowania relacji w branży spotkań.

Najczęściej zadawane pytania

Best Western Hotel Mariacki mieści się w zabytkowej przedwojennej kamienicy z ponad 60-letnią tradycją hotelarską. Niegdyś znajdowała się tu piwiarnia Handlera, właściciela browaru Oberschlesische Bierbrauerei. Dziś tradycja browaru i piwiarni jest kontynuowana w hotelowym browarze Mariacki.

Ogromnym atutem Hotelu Mariacki są jego stylowe, zabytkowe wnętrza z zachowanymi oryginalnymi detalami architektonicznymi. Dodatkową atrakcją jest hotelowy browar serwujący lokalne, nagradzane piwa oraz restauracja z kuchnią śląską. To wszystko tworzy niepowtarzalny, przesiąknięty tradycją klimat.

Hotel Mariacki dysponuje salami konferencyjnymi mogącymi pomieścić większe grupy biznesowe. Dzięki profesjonalnej obsłudze, bogatej ofercie gastronomicznej i atrakcyjnej lokalizacji hotel doskonale nadaje się do organizacji konferencji, spotkań biznesowych, bankietów czy innych wydarzeń.

Tak, hotelowa restauracja serwuje szeroki wybór tradycyjnych śląskich dań takich jak kluski śląskie, rolada czy modra kapusta. Wszystko przygotowywane według oryginalnych receptur z wykorzystaniem lokalnych, sezonowych produktów zgodnie z ideą slow food.

Silesia Meeting Day to prestiżowe, branżowe spotkanie firm z sektora MICE (spotkania, kongresy, konferencje, eventy) z regionu Śląska. Ma na celu integrację, edukację i budowanie relacji między podmiotami branżowymi. Jest organizowane cyklicznie przez Śląskie Konwentum Biur Kongresowych.

5 Podobnych Artykułów:

 1. Odkryj Piękno Jury Krakowsko-Częstochowskiej: Ciekawe atrakcje, Praktyczne wskazówki, i Najlepsze Trasy
 2. Bielska scena kabaretowa: Krzysztof Daukszewicz w programie Sposób na przetrwanie w Chybiu
 3. Zwiedź Muzeum Gazownictwa w Zabrzu
 4. Poznaj historię Twierdzy Srebrnogórskiej - dawnej pruskiej twierdzy
 5. Świetna prezentacja młodych piłkarek Śląska: ogniste zakończenie roku!
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Dominika Wiśniewska
Dominika Wiśniewska

Kocham historię i kulturę Śląska. Na blogu opisuję tradycje, kuchnię, gwarę i zabytki regionu. Dzielę się rodzinnymi przepisami na śląskie kołocze i rolady. Opowiadam o industrialnym krajobrazie i starych kopalniach. Polecam najciekawsze trasy turystyczne i opisuję lokalne wydarzenia kulturalne. Przybliżam sylwetki wielkich Ślązaków. Jestem dumna ze śląskiego etosu pracy.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły