Węcławek, hit transferowy? Polska piłkarka zmienia klub

Węcławek, hit transferowy? Polska piłkarka zmienia klub
Autor Hubert Tomaszewski
Hubert Tomaszewski30 maja 2024 | 3 min

Witajcie, fani piłki nożnej kobiet! Mamy ekscytującą wiadomość prosto z Wrocławia. Joanna Węcławek, obrończyni, która stanowi filar defensywy wrocławskiego Śląska, podpisała nową umowę z klubem. Co ciekawe, Węcławek jest jedną z nielicznych zawodniczek, które były w drużynie od samego początku powstania sekcji piłki nożnej kobiet we Wrocławiu. Mimo przeszłych urazów, obecnie jest w pełni sił i stanowi kluczową postać w linii obrony zespołu.

Popularna polska piłkarka przedłuża swój kontrakt z WKS

Fani piłki nożnej kobiet na pewno ucieszą się z tej wiadomości! Joanna Węcławek, popularna obrończyni WKS Śląsk Wrocław, zdecydowała się pozostać w swoim macierzystym klubie. Ta doświadczona zawodniczka jest jedną z filarów defensywy wrocławskiej drużyny i od początku jej przygody z piłką kobiecą we Wrocławiu.

Węcławek miała swoje problemy z kontuzjami w przeszłości, ale obecnie jest w pełni sił i stanowi kluczową postać w zespole trenera Piotra Jagieły. Jej decyzja o przedłużeniu kontraktu to bez wątpienia dobra wiadomość dla kibiców Śląska, którzy cenią jej umiejętności i doświadczenie.

Warto przypomnieć, że Węcławek jest jedną z nielicznych piłkarek, które były w drużynie od samego początku powstania sekcji piłki nożnej kobiet we Wrocławiu. Jej lojalność i przywiązanie do klubu są godne podziwu, a jej pozostanie w zespole to gwarancja stabilności i ciągłości.

Szczegóły umowy Węcławek na kolejny sezon

Joanna Węcławek podpisała roczną umowę, która będzie obowiązywała do końca sezonu 2024/2025. Obrończyni nadal będzie występowała w koszulce z numerem 3, który stał się już jej znakiem rozpoznawczym we Wrocławiu.

Decyzja o przedłużeniu kontraktu z tak doświadczoną zawodniczką była oczywistym krokiem dla władz WKS-u. David Balda, dyrektor sportowy Śląska, podkreślił, że priorytetem było utrzymanie kluczowych piłkarek w drużynie, aby móc walczyć o medale w przyszłym sezonie.

Warto dodać, że Węcławek ma już na swoim koncie 56 występów w barwach Śląska, w których zdobyła dwie bramki. Oba trafienia miały miejsce w tym sezonie – najpierw pokonała bramkarkę Medyka w Koninie, a w przedostatniej kolejce strzeliła gola AP Orlenu Gdańsk.

Czytaj więcej: Przełamanie w zapowiedzi przed LPOŚLĄ

Węcławek o celach i predyspozycjach drużyny do osiągnięcia sukcesu

Zdjęcie Węcławek, hit transferowy? Polska piłkarka zmienia klub

Sama Joanna Węcławek jest pełna optymizmu i wiary w możliwości swojej drużyny. W rozmowie z mediami podkreśliła, że Śląsk Wrocław stwarza dobre warunki do rozwoju i ma predyspozycje do osiągania dobrych wyników zarówno w lidze piłkarskiej kobiet, jak i w Pucharze Polski.

  • "Mamy fajną drużynę, fajne dziewczyny. Wrocław to świetne miasto, lubię tu być, lubię ten klub" - powiedziała Węcławek.

Jeśli chodzi o cele na nadchodzący sezon, obrończyni przyznała, że drużynowo chciałaby, aby Śląsk znalazł się na podium w rozgrywkach ligowych. Indywidualnie natomiast jej priorytetem jest utrzymanie zdrowia i jak najwięcej występów.

Nie pozostaje nam nic innego, jak życzyć Joannie Węcławek i całemu WKS-owi Śląsk Wrocław kolejnych udanych występów i wielu sukcesów w nadchodzącym sezonie ligi piłkarskiej kobiet. Gramy dalej!

5 Podobnych Artykułów

  1. Odkryj Piękno Jury Krakowsko-Częstochowskiej: Ciekawe atrakcje, Praktyczne wskazówki, i Najlepsze Trasy
  2. 8 filmowych lokacji na Śląsku, które cię zaskoczą
  3. Sezon się kończy w sobotę - będziesz zaskoczony tym, co się wydarzy
  4. Spotkanie z cyklu Poznaj Śląskie - wizyta w ArcelorMittal Park
  5. Korzenie, które definiują: Wpływ przeszłości na teraźniejszość
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Hubert Tomaszewski
Hubert Tomaszewski

Interesuję się dziejami Górnego Śląska. Na blogu przedstawiam zabytki, opowiadam legendy i prezentuję ludowe stroje. Dzielę się pasją do industrialnej architektury i nowoczesnych technologii. Opowiadam o potrawach kuchni śląskiej i tutejszym folklorze. Polecam trasy rowerowe i piesze poBeskidach. Jestem dumny z gospodarczych osiągnięć regionu.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły